World Tour Fort Lauderdale: cztery polskie duety w turnieju głównym

Jakub Szałankiewicz i Maciej Rudol wywalczyli awans do turnieju głównego i tym samym wszystkie polskie duety zagrają w dalszej części rywalizacji w Fort Lauderdale.

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik

Trzy polskie pary miały zapewniony udział w Fort Lauderdale, natomiast Jakub Szałankiewicz i Maciej Rudol musieli walczyć w kwalifikacjach. Okazało się to formalnością, w II rundzie odprawili Seana Faigę i Ariela Hilmana 2:0 (21:16, 21:19).

Ta sztuka nie udała się plażowiczkom. Duet Agnieszka Pręgowska / Aleksandra Wachowicz przegrał już w I rundzie. Znacznie lepsze okazały się gospodynie Kelly Claes i Kelly Reeves, oddając zaledwie 22 punkty w dwóch setach. W turnieju w USA nie wystąpią Kinga Kołosińska i Monika Brzostek.

Tym sposobem w Fort Lauderdale w fazie grupowej zagrają cztery polskie duety. Mariusz Prudel i Kacper Kujawiak trafili do grupy B, Grzegorz Fijałek i Michał Bryl - D, Piotr Kantor i Bartosz Łosiak - E, natomiast Szałankiewicz i Rudol powalczą w grupie F.

Teoretycznie najłatwiejsze zadanie zdają się mieć Kantor i Łosiak, którzy jako jedyni zdecydowali się nie zmieniać partnerów. Pozostałe duety również mają spore szanse na awans do kolejnej fazy rozgrywek.

ZOBACZ WIDEO "Nie będę składać żadnych deklaracji". Jakub Rzeźniczak o konflikcie właścicielskim w Legii
Czy polski duet stanie na podium w Fort Lauderdale?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×