World Tour Fort Laudertale: pogromcy Polaków zwycięzcami imprezy

Alvaro Filho i Saymon Barbosa zwyciężyli w pierwszym turnieju sezonu w Fort Laudertale. Brazylijczycy w finale pokonali swoich rodaków Andre Loyolę i Evandro Oliveirę.

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
W amerykańskim Fort Laudertale doszło do brazylijskiego finału i starcia gospodarzy o brązowy medal. W meczu o pierwsze miejsce zwyciężyli Alvaro Morais Filho i Saymon Barbosa Santos. Samo starcie nie miało większej historii, Andre Loyola i Evandro Goncalves Oliveira Junior przegrali do 15 i 17.

W potyczce o brąz było więcej emocji, ostatecznie Philip Dalhausser i Nicholas Lucena odprawili Johna Hydena i Ryana Doherty'ego w trzech setach.

Tylko dwie z czterech polskich par zdołały wyjść z grupy. Obie zanotowały komplet zwycięstw i awansowały bezpośrednio do II rundy. Tam Piotr Kantor i Bartosz Łosiak musieli uznać wyższość Alisona Ceruttiego i Bruno Oscara Schmidta, ale dopiero po trzysetowej batalii. W ćwierćfinale przegrali Grzegorz Fijałek i Michał Bryl, ich pogromcami okazali się późniejsi triumfatorzy całej imprezy - Alvaro Filho i Saymon.

Finał:

Alvaro Filho/Saymon Barbosa - Andre Loyola/Evandro Oliveira 2:0 (21:15, 21:17)

Mecz o brązowy medal:

Philip Dalhausser/Nicholas Lucena - John Hyden/Ryan Doherty 2:1 (14:21, 21:13, 15:10)

ZOBACZ WIDEO Ferdinando De Giorgi: Młodych trzeba uczyć, jak się pracuje w pierwszej reprezentacji
Czy Brazylijczycy zdominują sezon w siatkówce plażowej?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×