MŚ 2017: Polacy nie zwalniają tempa. Fijałek/Bryl znów wygrali

W Austrii rozgrywane są mistrzostwa świata 2017 w siatkówce plażowej kobiet i mężczyzn. W swoim drugim meczu reprezentanci Polski Fijałek/Bryl pokonali 2:0 Vieyto/Cairusa.

Olga Krzysztofik
Do rywalizacji w męskim turnieju przystąpiły trzy polskie pary: Fijałek/Bryl, Prudel/Kujawiak oraz Łosiak/Kantor. Wszyscy nasi reprezentanci zainaugurowali udział w mundialu od zwycięstwa, a jako pierwsi drugą rundę spotkań rozpoczęli Fijałek z Brylem.

Rywalami Biało-Czerwonych byli Urugwajczycy Vieyto/Cairus. Biało-Czerwoni poradzili sobie bardzo dobrze, gdyż odnieśli drugie zwycięstwo w mistrzostwach. Jednak nie była to łatwa wygrana, premierowy set był niezwykle zacięty, Urugwajczycy wysoko postawili poprzeczkę i gra toczyła się na przewagi. Ostatnie słowo należało do Polaków, którzy po emocjonującej walce wygrali 27:25.

Drugi set był bardziej jednostronny, na piasku przeważali nasi reprezentanci, którzy grali bardzo swobodnie. W efekcie wygrali do 11, a cały mecz 2:0. Biało-Czerwoni utrzymali pozycję lidera swojej grupy.

Grzegorz Fijałek/Michał Bryl (Polska) - Mauricio Vieyto/Marco Cairus (Urugwaj) 2:0 (27:25, 21:11)

Niedziela jest dniem odpoczynku dla dwóch pozostałych polskich par, Prudel/Kujawiak oraz Łosiak/Kantor swoje drugie mecze rozegrają w poniedziałek 31 lipca.