Mistrzostwa Polski: emocjonująca walka o medale. Złoto dla Kantora i Łosiaka

W Parku Słupna w Mysłowicach zakończył się turniej mężczyzn mistrzostw Polski w siatkówce plażowej. Po złoty medal sięgnęli Piotr Kantor i Bartosz Łosiak.

Olga Krzysztofik
Piotr Kantor jest jednym z najlepszych polskich siatkarzy plażowych WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Piotr Kantor jest jednym z najlepszych polskich siatkarzy plażowych
Niedzielne zmagania w turnieju mężczyzn rozpoczęły się od półfinałowych konfrontacji. W najlepszej czwórce znalazły się pary reprezentacyjne, więc spotkania ostatniego dnia mistrzostw były niezwykle zacięte.

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak awansowali do finału, dzięki wygranej w dwóch setach z Grzegorzem Fijałkiem i Michałem Brylem. Natomiast mecz w drugiej parze półfinałowej trwał trzy partie, a tie-break zakończył się wynikiem 29:27! Zwycięsko z tego starcia wyszli Mariusz Prudel i Kacper Kujawiak, którzy pokonali Macieja Rudola i Jakuba Szałankiewicza.

O brązowy medal Rudol i Szałankiewicz zmierzyli się z Fijałkiem i Brylem. Choć para Rudol/Szałankiewicz wygrała premierową partię, to w dwóch kolejnych nie potrafiła nawiązać walki z rywalami, przez co przegrała 1:2.

W wielkim finale Prudel/Kujawiak walczyli z Kantorem/Łosiakiem. Pierwszy set zakończył się wygraną Kantora i Łosiaka. W drugiej partii rywale starali się gonić wynik i doprowadzić do tie-breaka, ale nie udało im się to. Mistrzami Polski zostali Piotr Kantor i Bartosz Łosiak.

Nagrodę dla najlepszego zawodnika mistrzostw otrzymał Piotr Kantor.

Wyniki 3. dnia mistrzostw Polski w siatkówce plażowej mężczyzn:

Półfinały:

Mariusz Prudel/Kacper Kujawiak - Maciej Rudol/Jakub Szałankiewicz 2:1 (15:21, 21:17, 29:27)

Piotr Kantor/Bartosz Łosiak - Grzegorz Fijałek/Michał Bryl 2:0 (21:19, 21:19)

Mecz o 3. miejsce

Maciej Rudol/Jakub Szałankiewicz - Grzegorz Fijałek/Michał Bryl 1:2 (21:19, 14:21, 6:15)