ME 2017: sukces Kołosińskiej i Gruszczyńskiej. Polki czwartą siłą w Europie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / CEV / Jagoda Gruszczyńska i Kinga Kołosińska
Materiały prasowe / CEV / Jagoda Gruszczyńska i Kinga Kołosińska
zdjęcie autora artykułu

W łotewskiej Jurmali zostały rozegrane mistrzostwa Europy w siatkówce plażowej kobiet. W meczu o 3. miejsce reprezentantki Polski, Kinga Kołosińska i Jagoda Gruszczyńska, przegrały 1:2 z parą Laboureur/Sude.

W tym artykule dowiesz się o:

Do rywalizacji w czempionacie przystąpiły 32 żeńskie pary, w tym tylko jedna polska: Kołosińska/Gruszczyńska. W drodze do meczu o 3. miejsce nasze siatkarki rozegrały siedem spotkań, z których wygrały pięć. Jedną porażkę poniosły w fazie grupowej, a drugą w półfinale, gdy 2:0 uległy niemieckiemu duetowi Glenzke/Grossner.

Półfinałowa porażka zmobilizowała nasze reprezentantki przed walką o brązowy medal czempionatu. Ich rywalkami znowu była niemiecka para - Laboureur/Sude.

Mecz rozpoczął się po myśli Polek, po kilku wyrównanych akcjach były w stanie odskoczyć przeciwniczkom (9:14). Niemki wyglądały na zaskoczone takim obrotem spraw i nie podniosły się już do końca partii.

Biało-Czerwone od zdobycia brązowego medalu mistrzostw Europy dzielił już tylko jeden set.

ZOBACZ WIDEO: Polski skialpinista chce wrócić na K2. Ma nowy pomysł, jak zjechać ze szczytu

Dla Niemek była to ostatnia szansa, więc rzuciły na szalę wszystkie swoje siły. Przyniosło to upragniony efekt w postaci prowadzenia (15:12). Pogoń naszych reprezentantek doprowadziła do stanu 20:19, a chwilę później było już 20:21! Polki miały w górze trzy piłki meczowe, jednak po emocjonującej końcówce wygrały Niemki, doprowadzając do tie-breaka.

Decydujący set rozpoczął się od zaciętej gry, ale Niemki wykorzystały swoją szansę i odskoczyły na 9:6. Ten moment przesądził o losach tej partii i meczu, nasze reprezentantki nie nawiązały już z rywalkami walki.

Czwarte miejsce w mistrzostwach Europy jest dla Kingi Kołosińskiej i Jagody Gruszczyńskiej sukcesem, gdyż grają ze sobą w parze dopiero pierwszy sezon. W tym miesiącu zostały także mistrzyniami Polski.

Mecz o 3. miejsce Mistrzostw Europy 2017:

Laboureur/Sude (Niemcy) - Kołosińska/Gruszczyńska (Polska) 2:1 (17:21, 26:24, 15:8)

Źródło artykułu: