ME U-18: zmienne szczęście naszych reprezentantów. Polacy z awansem, Polki już w 1/8 finału

W Kazaniu trwają mistrzostwa Europy U-18 w siatkówce plażowej kobiet i mężczyzn. Drugiego dnia zmagań zakończyła się faza grupowa, obie polskie pary awansowały do kolejnego etapu turnieju.

Olga Krzysztofik
PAP/EPA
Do rywalizacji w czempionacie przystąpiły dwie polskie pary; w turnieju mężczyzn występują Dominik Poznański/Miłosz Kruk, zaś w turnieju kobiet Julia Gierczyńska/Patrycja Jundziłł.

W czwartek Poznański/Kruk udział w mistrzostwach zainaugurowali wygraną. Na piątek zostały zaplanowane ich dwa pozostałe pojedynki grupowe. W pierwszym meczu zmierzyli się z Rosjanami Szekunow/Ermotik. Było to niezwykle zacięte spotkanie, naszym siatkarzom udało się doprowadzić do tie-breaka, ale ostatecznie przegrali 1:2.

W drugim pojedynku faworytami byli Niemcy Lorentz/Schneider. Na boisku była widoczna różnica klas obu duetów, przez co Polacy wyraźnie ulegli rywalom 0:2.

Fazę grupową Poznański/Kruk zakończyli na trzecim miejscu w swojej grupie, z bilansem meczów 1-2. Mimo to awansowali do kolejnej fazy mistrzostw, w ramach której w sobotę 26 sierpnia zmierzą się z Turkami Ozdemir/Cebeci. Stawką będzie awans do 1/8 finału.

Natomiast Gierczyńska/Jundziłł zakończyły fazę grupową niepokonane. W czwartek odniosły dwie wygrane, a w piątek dołożyły trzecie zwycięstwo. Polki bardzo dobrze poradziły sobie w starciu z Litwinkami Grudzinskaite/Kenstaviciute, które w drugim secie rozbiły do 7.

Tym samym nasze reprezentantki z mianem niepokonanym i bez straty seta zostały liderkami swojej grupy, dzięki czemu awansowały bezpośrednio do 1/8 finału. W sobotę rano poznają swoje rywalki w tej fazie.

Wyniki 2. dnia Mistrzostw Europy U-18 2017:

Turniej mężczyzn

Poznański/Kruk (Polska) - Szekunow/Ermotik (Rosja) 1:2 (18-21, 21-18, 12-15)

Lorentz/Schneider (Niemcy) - Poznański/Kruk (Polska) 2:0 (21-11, 21-12)

Turniej kobiet

Gierczyńska/Jundziłł (Polska) - Grudzinskaite/Kenstaviciute (Litwa) 2-0 (21-13, 21-7)

Czy nasi reprezentanci zdobędą medale ME U-18?