World Tour w Hadze: świetny mecz Polaków. Kantor/Łosiak zagrają w finale!

W Hadze trwa pierwszy tegoroczny turniej z cyklu World Tour. Reprezentanci Polski Piotr Kantor/Bartosz Łosiak awansowali do finału po wygranej 2:0 z Holendrami Brouwer/Meeuwsen.

Olga Krzysztofik
Piotr Kantor (z prawej) i Bartosz Łosiak (z lewej) Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: Piotr Kantor (z prawej) i Bartosz Łosiak (z lewej)
Do rywalizacji w turnieju w Hadze przystąpiły cztery polskie pary męskie: Piotr Kantor/Bartosz Łosiak, Kacper Kujawiak/Maciej Rudol, Mariusz Prudel/Jakub Szałankiewicz oraz Michał Bryl/Grzegorz Fijałek.

Z mianem niepokonanych Kantor/Łosiak dotarli do półfinału. Na tym etapie Biało-Czerwoni zmierzyli się z reprezentantami gospodarzy, Holendrami Alexander Brouwer/Robert Meeuwsen.

Pierwszy set ułożył się dla Polaków bardzo dobrze. Konsekwentna gra i skuteczny atak sprawiły, że odsłona przebiegła pod zdecydowane dyktando Piotra Kantora i Bartosza Łosiaka, którzy triumfowali do 14.

Drugi set był bardziej wyrównany, Holendrzy poprawili swoją grę i toczyli z naszym duetem wyrównaną walkę. W końcówce drugiej odsłony nasi kadrowicze mieli skromną, dwupunktową przewagę. Jednak Holendrzy rzucili się do walki i wypracowali jednopunktowe prowadzenie. Ostatecznie po emocjonującej walce Polacy wygrali 2:0!

Tym samym Kantor/Łosiak zagrają o złoty medal turnieju World Tour w Hadze. Mecz odbędzie się w niedzielę, 7 stycznia, początek został zaplanowany na godzinę 17:05. Ich rywalami będą lepsi z półfinału Plavins/Tocs - Varenhorst/Bouter.