WT Warszawa: zmienne szczęście Polaków, dwie pary z awansem

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: Piotr Kantor (z prawej) i Bartosz Łosiak (z lewej)
Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: Piotr Kantor (z prawej) i Bartosz Łosiak (z lewej)
zdjęcie autora artykułu

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak oraz Grzegorz Fijałek i Michał Bryl awansowali do II rundy czterogwiazdkowego turnieju World Tour, rozgrywanego w Warszawie. Z imprezą pożegnali się Jakub Szałankiewicz i Mariusz Prudel.

Nie mieli łatwego zadania Grzegorz Fijałek i Michał Bryl w I rundzie turnieju w Warszawie. Christiaan Varenhorst i Jasper Bouter postawili bardzo trudne warunki. Szczególnie premierowa odsłona była bardzo dramatyczna i zakończyła się zwycięstwem Holendrów do 24.

Od tej pory rywale Biało-Czerwonych spuścili z tonu. Nie radzili sobie dobrze z przyjęciem mocnej zagrywki i popełniali łatwe błędy. W tie-breaku było więcej walki, ale Polacy nie oddali inicjatywy i wywalczyli awans.

Pewniejsze zwycięstwo i mniej nerwów kibicom zaserwowali Bartosz Łosiak i Piotr Kantor, którzy odprawili duet litewski: Lukasa Kazdailisa i Arnasa Rumseviciusa. Polacy grali pewnie, dobrze odczytywali intencje rywali na siatce. Choć w końcówce drugiej partii wkradło się trochę pomyłek, ostatecznie wyszli z batalii zwycięsko i uniknęli tie-breaka.

Z imprezą pożegnali się za to Mariusz Prudel i Jakub Szałankiewicz, którzy mieli niesamowicie trudne zadanie. Ich przeciwnikami byli świetnie spisujący się Pablo Herrera Allepuz i Adrian Gavira Collado.

Po obu stronach siatki było ogromne doświadczenie, jednak inicjatywa była po stronie Hiszpanów. Spotkanie mogło się podobać kibicom zgromadzonym na trybunach w Warszawie, jednak nie zakończyło się po ich myśli. Polacy przegrali i odpadli z turnieju.

Wyniki I rundy:

Grzegorz Fijałek / Michał Bryl (Polska) - Christiaan Varenhorst / Jasper Bouter (Holandia) 2:1 (24:26, 21:10, 15:12)

Piotr Kantor / Bartosz Łosiak (Polska) - Lukas Kazdailis / Arnas Rumsevicius (Litwa) 2:0 (21:16, 23:21)

Mariusz Prudel / Jakub Szałankiewicz (Polska) - Pablo Herrera Allepuz / Adrian Gavira Collado (Hiszpania) 0:2 (14:21, 19:21)

Cherif Younousse / Ahmed Tijan (Katar) - Jacob Gibb / Taylor Crabb (USA) 2:0 (21:16, 21:17)

Janis Smedins / Aleksandrs Samoilovs (Łotwa) - Esteban Grimalt / Marco Grimalt (Chile) 2:1 (16:21, 21:19, 15:11)

Pedro Salgado / Bruno Oscar Schmidt (Brazylia) - Anders Berntsen Mol / Christian Sandlie Sorum (Norwegia) 0:2 (15:21, 8:21)

Adrian Heidrich / Mirco Gerson (Szwajcaria) - Grant O'Gorman / Ben Saxton (Kanada) 0:2 (17:21, 21:23)

Wiaczesław Krasilnikow / Nikita Liamin (Rosja) - Diaz Gomez Nivaldo Nadir / Sergio Reynaldo Gonzalez Bayard (Kuba) 1:2 (21:10, 14:21, 10:15)

ZOBACZ WIDEO Kadra podzielona przez Lewandowskiego? Boniek w wywiadzie nie pozostawił wątpliwości

Źródło artykułu: