WT Warszawa: udany rewanż Piotra Kantora i Bartosza Łosiaka, Polacy w półfinale

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak po zwycięstwie nad Ondrejem Perusiciem i Davidem Schweinerem awansowali do półfinału turnieju World Tour w Warszawie.

Kacper Kowalczyk
Kacper Kowalczyk
Piotr Kantor (z prawej) i Bartosz Łosiak (z lewej) Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: Piotr Kantor (z prawej) i Bartosz Łosiak (z lewej)
Stołeczny turniej nie rozpoczął się dla Polaków najlepiej. Po porażce w fazie grupowej, Piotr Kantor i Bartosz Łosiak stracili szansę na wolny los w I rundzie fazy pucharowej.

Ich pogromcy, Ondrej Perusic i David Schweiner zaoszczędzili tym sposobem siły, jednak w ćwierćfinale los ponownie połączył ich z Polakami.

W I secie, naznaczonym przez obfite opady deszczu, pomimo długo utrzymującego się wyrównanego wyniku to Czesi przeważali na boisku. Mało błędów własnych i regularne podania pozwoliło im wygrać do 17.

Druga odsłona to dużo lepszy początek liderów rankingu FIVB, którzy coraz częściej przewidywali kierunki ataków rywali, co w połączeniu z zapowiadanym mocnym serwisem pozwoliło wyrównać stan pojedynku.

W tie-breaku szybko zdobyta przewaga Kantora i Łosiaka pozwoliła Polakom bez zbędnych nerwów awansować do półfinału, w którym czeka ich starcie z duetem holenderskim Alexander Brouwer / Robert Meeuwsen.

Wyniki III rundy turnieju World Tour Warsaw 2018:

Ondrej Perusic/David Schweiner (Czechy) - Piotr Kantor/Bartosz Łosiak (Polska) 1:2 (21:17, 19:21, 11:15)

Pablo Herrera Allepuz/Adrian Gavira Collado (Hiszpania) - Alexander Brouwer/Robert Meeuwsen (Holandia) 0:2 (17:21, 29:31)

Vitor Felipe/Evandro Goncalves Oliveira (Brazylia) -
Alison Cerutti/Andre Loyola Stein (Brazylia) 2:0 (24:22, 21:12)

Janis Smedins/Aleksandrs Samoilovs (Łotwa) - Grant O'Gorman/Ben Saxton (Kanada) 2:0 (21:16, 21:15)

ZOBACZ WIDEO Kadra podzielona przez Lewandowskiego? Boniek w wywiadzie nie pozostawił wątpliwości
Czy Piotr Kantor i Bartosz Łosiak staną na podoum turnieju World Tour w Warszawie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×