ME: polskie pary bez sukcesów. Wygrane Holenderek i Norwegów

Polskie pary nie przywiozły medali z mistrzostw Europy w siatkówce plażowej. Po złota sięgnęły reprezentantki gospodarzy, Sanne Keizer i Madelein Meppelink. W turnieju męskim najlepsi okazali się Norwegowie, Anders Berntsen Mol i Christian Sorum.

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
Mol i Sorum Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: Mol i Sorum
Turniej kobiecy zakończył się już w sobotę. Polki nie odegrały w nim istotnej roli, bowiem już w pierwszym meczu fazy grupowej kontuzji nabawiła się Kinga Kołosińska, przez co wraz z Katarzyną Kociołek musiała wycofać się z mistrzostw. Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Gromadowska wyszły z grupy i odpadły w barażu.

Oba półfinały były bardzo zacięte, Sanne Keizer i Madelein Meppelink po bardzo długim spotkaniu pokonały Barborę Hermannovą i Marketę Slukovą. W drugim półfinale Nina Betschart i Tanja Huberli wykorzystały problemy rywalek i odprawiły Lilianę i Elsę Baquerizo. Hiszpanki poddały się tuż przed piłką meczową w meczu o brąz z powodu kontuzji, przez co z najniższego stopniu na podium mogły cieszyć się Czeszki.

Finałowy pojedynek był dość wyrównany, szczególnie w drugiej partii, ale dzięki pomocy publiczności Keizer i Meppelink wywalczyły triumf. To drugi tytuł tej pierwszej z zawodniczek, poprzednio dokonała tego w 2012 roku, również w Hadze. Dla jej partnerki to największy sukces w karierze.

ZOBACZ WIDEO Kamil Stoch: Zimą i tak nikt nie pamięta o lecie

W turnieju męskim startowały cztery polskie duety. Kacper Kujawiak i Maciej Rudol nie wygrali ani jednego seta i odpadli w fazie grupowej. Mariusz Prudel i Jakub Szałankiewicz, Grzegorz Fijałek i Michał Bryl, a także Piotr Kantor i Bartosz Łosiak solidarnie odpadli w 1/8 finału.

Półfinały nie miały większej historii. Szczególnie Aleksandrs Samoilovs i Janis Smedins pewnie awansowali do meczu o złoto, pokonując Konstantina Semenowa i Ilję Leszukowa. Anders Berntsen Mol i Christian Sorum uporali się w dwóch setach z Hiszpanami, Pablo Herrerą i Adrianem Gavirą.

Ostatecznie trzecie miejsce zajęli reprezentanci z Półwyspu Iberyjskiego, a w finale triumfowali dość niespodziewanie Norwegowie. Faworyzowani Łotysze zdobyli srebrny medal.

Wyniki turnieju kobiet:

mecz o złoty medal:

Betschart/Hüberli (Szwajcaria, 5) - Keizer/Meppelink (Holandia, 15) 0:2 (16:21, 24:26)

mecz o brązowy medal:

Liliana/Elsa (Hiszpania, 17) - Hermannova/Slukova (Czechy, 2) 0:1 (18:21, 16:20)

półfinały:

Hermannova/Slukova (Czechy, 2) - Keizer/Meppelink (Holandia, 15) 1:2 (22:20, 17:21, 12:15)

Liliana/Elsa (Hiszpania, 17) - Betschart/Hüberli (Szwajcaria, 5) 1:2 (21:14, 21:23, 13:15)

Wyniki turnieju mężczyzn:

mecz o złoty medal:

Mol, A./Sørum, C. (Norwegia, 12) - Smedins/Samoilovs (Łotwa, 7) 2:0 (21:17, 21:13)

mecz o brązowy medal:

Herrera/Gavira (Hiszpania, 8) - Semenow/Leszukow (Rosja, 19) 2:1 (21:17, 13:21, 15:12)

półfinały:

Semenow/Leszukow (Rosja, 19) - Smedins/Samoilovs (Łotwa, 7) 0:2 (15:21, 15:21)

Herrera/Gavira (Hiszpania, 8) - Mol, A./Sørum, C. (Norwegia, 12) 0:2 (19:21, 16:21)

Czy wynik polskich par jest rozczarowujący?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×