Mistrzostwa Polski: para Kantor/Łosiak najlepsza w Krakowie

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: Piotr Kantor i Bartosz Łosiak
WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: Piotr Kantor i Bartosz Łosiak
zdjęcie autora artykułu

Złotymi medalistami Orlen Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej zostali Piotr Kantor i Bartosz Łosiak, którzy po fantastycznym meczu pokonali w decydującym starciu parę Michał Bryl/Grzegorz Fijałek.

Para Kantor/Łosiak dobrze wspominała Kraków, w którym sięgała po medale plażowych mistrzostw Polski (złoto w 2014 i brąz w 2015 roku) i wygląda na to, że wciąż będzie dobrze wspominać to miasto. Faworyci tegorocznych plażowych mistrzostw Polski najpierw pewnie pokonali w półfinale parę Prudel/Szałankiewicz, by w najważniejszym meczu turnieju po świetnej, trzysetowej walce pokonać Michała Bryla i Grzegorza Fijałka.

Tym samym Kantor i Łosiak zrewanżowali się srebrnym medalistom MP za porażkę 0:2 w półfinale tegorocznego World Tour Finals w Hamburgu. Duet Bryl/Prudel opadł z sił w trzecim secie finału, co można tłumaczyć zmęczeniem po bardzo wymagającym półfinale z Maciejem Rudolem i Kacprem Kujawiakiem.

W międzyczasie na boisku plażowym obiektu KS Wanda rozegrano pokazowy mecz gwiazd, w którym udział wzięli: trenerzy i byli reprezentanci Polski Magdalena Śliwa oraz Grzegorz Wagner, wiceprezes PZPS Jacek Sęk, rozgrywający polskiej kadry i GKS-u Katowice Marcin Komenda oraz aktor Tomasz Schimscheiner i jego koledzy z krakowskiej sceny teatralnej. W trakcie spotkania (zakończonego rezultatem 21:19) dołączył także Michał Kądzioła, który wraz z Bartłomiejem Malcem zakończył tegoroczne MP na 7. miejscu.

Wyniki turnieju panów w Orlen Mistrzostwach Polski w Siatkówce Plażowej Kraków 2018:

Półfinały:

Piotr Kantor/Bartosz Łosiak - Mariusz Prudel/Jakub Szałankiewicz 2:0 (21:18, 21:12)

Michał Bryl/Grzegorz Fijałek - Maciej Rudol/Kacper Kujawiak 2:1 (21:18, 19:21, 15:13)

Mecz o 3. miejsce:

Prudel/Szałankiewicz - Rudol/Kujawiak 1:2 (16:21, 21:14, 6:15)

Finał:

Kantor/Łosiak - Bryl/Fijałek 2:1 (23:21, 20:22, 15:9)

ZOBACZ WIDEO Michał Kubiak: Postępy w zagrywce cieszą najbardziej

Źródło artykułu: