ME w siatkówce plażowej: Katarzyna Kociołek i Kinga Wojtasik wicemistrzyniami Europy

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: Katarzyna Kociołek
WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: Katarzyna Kociołek
zdjęcie autora artykułu

Katarzyna Kociołek i Kinga Wojtasik podczas mistrzostw Europy w Moskwie przegrały tylko dwa spotkania, oba z tą samą parą, Tiną Graudiną i Anastasiją Kravcenoką. Polski duet sięgnął po srebrny medal.

W tym artykule dowiesz się o:

Reprezentantki Polski w rozgrywanych w Moskwie mistrzostwach zostały rozstawione z numerem czwartym. W grupie przegrały jedno spotkanie, a później szły już jak burza, aż do finału.

Tu znów trafiły na Łotyszki, Tinę Graudinę i Anastasiję Kravcenokę, ulegając im po dwóch wyrównanych setach do 20 i 19. W fazie grupowej odpadła druga polska para, Martyna Kłoda i Agata Ceynowa.

Czytaj też: -> World Tour Warszawa 2019. Australijki wygrywają zmagania siatkarek -> World Tour Warsaw. Brazylijsko-norweski finał dla Evandro i Bruno

Dla Biało-Czerwonych srebrny medal w mistrzostwach Europy to najlepszy występ w historii tej imprezy. Do tej pory Kinga Wojtasik, wcześniej znana jako Kołosińska, sięgnęła wraz z Moniką Brzostek po brązowy medal w 2015 roku. Dwa lata później z Jagodą Gruszczyńską uplasowała się na czwartej pozycji.

Przed rokiem Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek musiały się wycofać z mistrzostw Starego Kontynentu już po pierwszym meczu, bowiem pierwsza z plażowiczek doznała urazu kolana.

Dorobek polskiej kadry powiększyć jeszcze mogą Piotr Kantor i Bartosz Łosiak, którzy w niedzielę zagrają w półfinale, ich rywalami będą najwyżej rozstawieni Norwegowie, Anders Mol i Christian Sorum.

ZOBACZ WIDEO Mateusz Bieniek zdradził słowa Heynena przed meczem z Francją. "Mówił żebyśmy się bawili na boisku"

Źródło artykułu: