World Tour Warszawa 2019. Australijki wygrywają zmagania siatkarek

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / worldtour.2019.fivb.com / Na zdjęciu od lewej Clancy and Artacho del Solar, triumfatorki żeńskiego turnieju World Tour Warszawa 2019
Materiały prasowe / worldtour.2019.fivb.com / Na zdjęciu od lewej Clancy and Artacho del Solar, triumfatorki żeńskiego turnieju World Tour Warszawa 2019
zdjęcie autora artykułu

Mariafe Artacho i Taliqua Clancy zakończyły turniej siatkówki plażowej kobiet World Tour Warszawa ze złotymi medalami. Australijki w finale pokonały amerykański duet Kelley Larsen/Emily Stockman.

Para Clancy/Artacho, piąta w turniejowym rankingu, zaczęła fazę grupową warszawskich zmagań od jednego zwycięstwa i jednej porażki, ale kolejne etapy touru poszły jej zdecydowanie bardziej sprawie. Australijski duet najpierw pokonał parę z Niemiec Ittlinger/Laboureur 2:0 (21:19, 21:12), a następnie nie bez trudu rozprawił się z Amerykankami Sponcil i Claes 2:1 (21:19, 17:21, 11:15). W trzeciej rundzie Clancy i Artacho znów musiały rozgrywać tie-breaka, tym razem z turniejową "jedynką", brazylijską parą Ana Patricia/Rebecca (21:15, 18:21, 15:13), ale to nie osłabiło sił Australijek.

Liga Narodów: sukces był blisko, ale zabrakło egzekutora - oceny po meczu Iran - Polska Po przejściu najtrudniejszej turniejowej przeszkody siatkarki z Antypodów bardzo pewnie pokonały inny brazylijski duet Salgado/Antonelli, do tego w wielkim finale z Kelley Larsen i Emily Stockman nie straciły ani jednego seta. To pierwsza tegoroczna wygrana duetu Clancy/Artacho w ramach cyklu World Tour; w zeszłym roku australijskie zawodniczki kończyły zawody w Warszawie dopiero na 25. pozycji.

Starcie o brąz zgromadziło duety największych przegranych turnieju, czyli dwie najsilniejsze pary z Brazylii. Z miejsca na najniższym stopniu podium cieszyły Agatha Bednarczuk i Eduarda Santos Lisboa "Duda", które w dwóch setach pokonały rodaczki Solgado i Antonelli.

ZOBACZ WIDEO: Mateusz Bieniek zagra w wielkim Lube. "Idę do najlepszego zespołu na świecie"

Polskie siatkarki nie będą dobrze wspominały tegorocznej edycji warszawskiego Word Touru. Żadna z pięciu biało-czerwonych par uczestniczących w kwalifikacjach do głównej części imprezy nie dotarła nawet do rundy eliminacji. Z trzech polskich par walczących w fazie grupowej do fazy pucharowej dotarły jedynie Katarzyna Kociołek i Kinga Wojtasik, które uległy Holenderkom Marlen Ramond-Van Iersel i Joy Stubbe 0:2 (19:21, 23:25).

Liga Narodów. Iran - Polska: Ładna przegrana Biało-Czerwonych. Irańczycy zdali test z gościnności

Półfinały World Tour siatkarek plażowych Warszawa 2019:

Taliqua Clancy/Mariafe Artacho (Australia) - Carolina Solberg Salgado/Maria Antonelli (Brazylia) 2:0 (21:17, 21:16)

Kelley Larsen/Emily Stockman (USA) - Agatha Bednarczuk/Eduarda Santos Lisboa (Brazylia) 2:0 (21:11, 21:19)

Mecz o 3. miejsce:

Carolina Solberg Salgado/Maria Antonelli (Brazylia) - Agatha Bednarczuk/Eduarda Santos Lisboa (Brazylia) 0:2 (21:23, 16:21)

Finał: 

Taliqua Clancy/Mariafe Artacho (Australia) - Kelley Larsen/Emily Stockman (USA) 2:0 (22:20, 21:17)

Źródło artykułu: