Vital Heynen kompletuje sztab szkoleniowy. Postawił na polskich trenerów

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Olga Król / Na zdjęciu: Vital Heynen w roli trenera reprezentacji Niemiec
WP SportoweFakty / Olga Król / Na zdjęciu: Vital Heynen w roli trenera reprezentacji Niemiec
zdjęcie autora artykułu

Od nowego sezonu Vital Heynen zadebiutuje w roli selekcjonera reprezentacji Niemiec siatkarek. Belg, który doskonale zna polskie środowisko, postanowił skorzystać z pomocy naszych szkoleniowców.

Doświadczony szkoleniowiec współpracował z niemiecką federacją w latach 2012-2016, ale wówczas prowadził męską reprezentację. Zdobył z nią m.in. brązowy medal na mistrzostwach świata w Polsce w 2014 roku. Później przez trzy sezony był trenerem VfB Friedrichshafen, a obowiązki te łączył z funkcją selekcjonera reprezentacji Belgii.

Vital Heynen zastąpi na stanowisku szkoleniowca Felixa Koslowskiego, który prowadził kadrę przez sześć ostatnich sezonów. Imprezą numer jeden w 2022 roku są oczywiście mistrzostwa świata, które odbędą się w Holandii i Polsce, a w dalszej perspektywie za cel stawia się przed Niemkami awans na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu w 2024 roku.

W realizacji wyznaczonych celów Belgowi pomóc mają Polacy. Vital Heynen postanowił bowiem dołączyć do swojego sztabu szkoleniowego Pawła Woickiego oraz Roberta Kaźmierczaka. Ten drugi z byłym szkoleniowcem Biało-Czerwonych pracował również w belgijskiej kadrze.

Reprezentacja Niemiec kobiet to pierwsza ekipa żeńska w karierze Vitala Heynena. Na tle Biało-Czerwonych podopieczne selekcjonera "Biało-Czerwonych" będą miały okazję sprawdzić się już za kilka tygodni. Niemki zmierzą się z Polkami już 5 czerwca w ramach rywalizacji w Lidze Narodów Kobiet.

Czytaj także: Drugi etat Vitala Heynena. Były trener Polaków poprowadzi również klub Vital Heynen o wykluczeniu Rosji z siatkówki. "Nie wyobrażam sobie gry z drużyną kraju, który rozpętał wojnę"

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: skandynawska wyprawa Kowalczyk

Źródło artykułu: