ZAKSA ponownie na tronie. Wielkie emocje blisko boiska (wideo)

Triumfator Ligi Mistrzów rozstrzygnął rywalizację z Trentino Itasem w trzech setach. Najwięcej emocji było w ostatniej partii, co pokazuje nagranie tuż zza boiska.

Gheorghe Cretu Newspix / Lukasz Laskowski / PressFocus / Na zdjęciu: Gheorghe Cretu
Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle ponownie jest najlepszym zespołem Ligi Mistrzów. W obronieniu panowania w Europie nie przeszkodziła dokonana przed sezonem zmiana trenera i częściowa przebudowa składu. W niedzielnym finale mistrz Polski wygrał 3:0 z Itasem Trentino.

Najwięcej emocji było w trzecim secie, który kędzierzynianie rozstrzygnęli w walce na przewagi. Do zamknięcia finału potrzebowali kilku piłek meczowych.

Kamera Europejskiej Konfederacji Siatkówki (CEV) pokazała w mediach społecznościowych, jak z bliska wyglądało kilka akcji rozegranych w trzecim secie. Widać na nagraniu między innymi sprytny blok Kamila Semeniuka. Skoczył on przed atakującego przeciwnika i wygrał konfrontację przy siatce.

Semeniuk pracował takimi skutecznymi zagraniami na nagrodę MVP finału. W czasie akcji widać duże emocje w pobliżu boiska. Gheorghe Cretu żywiołowo cieszył się z dobrych zagrań podopiecznych, energicznie reagowali również członkowie sztabu szkoleniowego i rezerwowi ZAKSY.

Czy Kamil Semeniuk zasłużył na nagrodę MVP finału Ligi Mistrzów?