Pierwsze tie-breaki w Lidze Narodów Kobiet. W nich zaskoczenia

W drugiej kolejce Ligi Narodów Kobiet rozegrano pierwsze mecze, które rozstrzygnięto w pięciu setach. W tie-breakach Tajlandia i Bułgaria sprawiły niespodzianki.

reprezentacja Tajlandii siatkarek WP SportoweFakty / Justyna Serafin / Na zdjęciu: reprezentacja Tajlandii siatkarek
Tajki odniosły drugie zwycięstwo w Lidze Narodów Kobiet. Pokonanie 3:2 Serbii jest małym zaskoczeniem, niezależnie od składu, w jakim drużyna z Bałkanów przystąpiła do turnieju w Ankarze. Przed rozpoczęciem meczu Serbia była jego faworytem. Przegrała jednak pierwszego i trzeciego seta, a tie-break zakończył się wynikiem 15:12 dla Tajlandii.

Bułgaria wygrała 3:2 z Holandią i choć ten mecz również trwał pięć setów, to wyglądał inaczej niż starcie Tajlandii z Serbią. Rywalizacja była zacięta tylko momentami. Generalnie raz przeważały jedne, później drugie siatkarki i w czterech setach przegrywająca drużyna nie przekroczyła bariery 20 punktów. Bułgaria okazała się lepsza 15:7 w tie breaku i również jej zwycięstwo nie było najbardziej spodziewanym rozstrzygnięciem.

Dwa maratońskie mecze spowodowały opóźnienie rozpoczęcia trzeciego starcia o 20 minut. W nim Belgia zmierzyła się z Włochami. Oba zespoły nie zapunktowały w poprzednim meczu. Ten z Beneluksu przegrał 1:3 z Serbią, a Italia 0:3 z gospodarzem Turcją. W czwartek poprawiły sobie samopoczucie zawodniczki z Półwyspu Apenińskiego, które mimo porażki w pierwszym secie, pokonały Belgijki 3:1.