Rehabilitacja Serbek, zimny prysznic dla Turczynek w Lidze Narodów

Reprezentantki Serbii i Włoch pokonały przeciwniczki w trzech setach. W ostatnim meczu dnia Ligi Narodów w Ankarze siatkarki z Turcji zostały pokonane przez Chinki.

reprezentacja Serbii siatkarek Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: reprezentacja Serbii siatkarek
Dla Serbii poniesiona w czwartek porażka z Tajlandią była nieprzyjemnym zaskoczeniem. Rozczarowania nie ukrywały media w bałkańskim kraju. Serbki potrafiły szybko zrehabilitować się za niepowodzenie, choć pokonanie Bułgarii nie było aż tak prostym zadaniem jak wskazuje wynik 3:0. W dwóch setach o wygranej decydowała krótka walka na przewagi. Serbia zdobywała punkt na 26:24 i nie pozwoliła Bułgarii na przedłużenie meczu.

Włoszki wygrały 3:0 w jednostronnym meczu z Holenderkami. Przewaga siatkarek z Półwyspu Apenińskiego nie podlegała dyskusji. W każdym secie potrafiły zbudować przewagę, a Pomarańczowe nie przekraczały granicy 20 punktów. Tym samym Holandia pozostaje bez punktu w rozgrywkach.

Najdłuższym meczem dnia w Ankarze była konfrontacja Turczynek z Chinkami. Zimnym prysznicem dla gospodyń była porażka 16:25 w pierwszym secie, ale potrafiły się po niej podnieść i rozstrzygnąć drugą partię. Na przestrzeni całego meczu lepiej zaprezentowały się Chinki, które odniosły zwycięstwo 3:1.

Turniej w Ankarze:

Serbia - Bułgaria 3:0 (26:24, 25:14, 26:24)

Holandia - Włochy 0:3 (19:25, 19:25, 15:24)

Turcja - Chiny 1:3 (16:25, 25:20, 16:25, 22:25)

16 Korea Południowa 0 12 0 12 3:36

Czytaj także: Fabian Drzyzga ujawnił, dlaczego nie dostał powołania Czytaj także: Niespodziewana bohaterka finału Tauron Ligi odchodzi ZOBACZ WIDEO: Niezwykła stylizacja miss Euro. Trudno oderwać wzrok

Czy Serbia awansuje do ćwierćfinału Ligi Narodów?