Komentator nie mógł uwierzyć! "Niesamowite rzeczy się tu dzieją"

Niedzielne spotkanie Ligi Narodów pomiędzy reprezentacją Polski a Stanami Zjednoczonymi było prawdziwym hitem, tak jak zresztą zapowiadano. Kapitalnie jedną z piłek wybronili Kamil Semeniuk i Jakub Popiwczak. Reakcja komentatora mówi wszystko.

Mateusz Byczkowski
Mateusz Byczkowski
Wspaniała obrona Semeniuka i Popiwczaka Twitter / Wspaniała obrona Semeniuka i Popiwczaka
Turniej Ligi Narodów w Sofii był naprawdę udany dla reprezentacji Polski, która spotkania z Brazylią, Kanadą i Australią wygrała za trzy punkty. W niedzielę czekało ich niełatwe zadanie, ponieważ mecz przeciwko Stanom Zjednoczonym.

Zespół Nikoli Grbicia pierwszego seta przegrał, ale kolejne trzy zapisał na swoje konto. Mimo to rywale postawili naprawdę trudne warunki. Część akcji mogła się podobać, a jedna z nich - w czwartym secie - wyglądała kapitalnie.

Polacy atakowali z lewej i prawej strony. Bartosz Kurek i Kamil Semeniuk nie mogli jednak zakończyć wymiany. W grze Amerykanów było za to sporo chaosu. W końcu mocny cios zadał Erik Shoji.

ZOBACZ WIDEO: Pudzianowski pokazał swoje czerwone Porsche. Uśmiejesz się do łez

Dobrze zareagował blok Biało-Czerwonych. Semeniuk zdołał uratować piłkę, ale ta była już praktycznie po stronie rywali. Jakub Popiwczak pokazał jednak, że warto walczyć do końca.

Libero reprezentacji Polski przebił piłkę na naszą stronę. Choć to Amerykanie mieli ponowną szansę na zakończenie akcji, ostatecznie Erik Shoji załadował prosto w siatkę i punkt zdobyli podopieczni Nikoli Grbicia.

- Ale to już jest po akcji chyba. Jeszcze się udało tam przebić jakimś cudem! Niesamowite rzeczy się tu dzieją! Nie wytrzymali Amerykanie - emocjonował się Tomasz Swędrowski na antenie Polsatu Sport.

Zobacz też:
Ostre słowa polskich siatkarzy
Trwa passa Polski. Zobacz tabelę Ligi Narodów

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×