Ostre słowa polskich siatkarzy

Po kontuzji Alana Souzy do światowej federacji zaapelował Bruno Rezende, który uważa, że siatkarze powinni mieć więcej czasu na odpoczynek. Poparł go Bartosz Kwolek w rozmowie z TVP Sport, a także inny z reprezentantów Polski - Grzegorz Łomacz.

Mateusz Byczkowski
Mateusz Byczkowski
Na zdjeciu: reprezentacja Polski siatkarzy Materiały prasowe / VNL / Na zdjeciu: reprezentacja Polski siatkarzy
- Kontuzja to na pewno dramat dla Alana. Zgadzam się z tym, że kalendarz jest przepełniony i nikt się nie liczy ze zdaniem i zdrowiem zawodników. Mamy po prostu grać, a kalendarz jest przeciążony - powiedział Grzegorz Łomacz w rozmowie z TVP Sport.

Rozgrywający reprezentacji Polski podpisał się tym samym pod słowami Bruno Rezende. Kapitan Brazylii opublikował w mediach społecznościowych szeroki wpis. Zaapelował do Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej (FIVB), aby dać siatkarzom więcej odpoczynku.

"Będziemy nadal robić to, co kochamy i walczyć za nasz kraj i kluby, ale tęsknimy za poprawą i zmianami dla dobra zdrowia fizycznego i psychicznego sportowców, którzy tak bardzo poświęcają się naszej dyscyplinie" - napisał zawodnik Canarinhos (więcej przeczytasz TUTAJ).

ZOBACZ WIDEO: Pudzianowski pokazał swoje czerwone Porsche. Uśmiejesz się do łez

To odpowiedź na fatalną kontuzję jego kolegi z drużyny - Alana Souzy w spotkaniu Ligi Narodów z Iranem (3:0). Atakujący reprezentacji Brazylii źle stanął podczas zagrywki.

Diagnoza okazała się fatalna, bowiem rezonans potwierdził, że zawodnik zerwał ścięgno Achillesa. Souza wraca do Brazylii, gdzie przejdzie operację. Przerwa od gry 28-latka może potrwać od pół roku do nawet roku!

Kontuzje przez napięty terminarz zdarzają się często w tym sporcie. Stąd właśnie wymowne wypowiedzi siatkarzy. Oprócz Bruno Rezende czy Grzegorza Łomacza głos w tej sprawie zabrał także Bartosz Kwolek (więcej TUTAJ).

Zobacz też:
Piorunujące końcówki Biało-Czerwonych. Polacy wiceliderami Ligi Narodów!
Trwa passa Polski. Zobacz tabelę Ligi Narodów

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×