Świetny start polskich siatkarek w ME U-21. To trwało 69 minut

Pierwsze wrażenie? Doskonałe. Reprezentacja Polski siatkarek do lat 21 pokonała Danię w trzech setach w pierwszym meczu mistrzostw Europy rozgrywanych we Włoszech.

Krzysztof Sędzicki
mecz Polska - Dania Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: mecz Polska - Dania
Turniej rozgrywany jest w Andrii, w regionie Apulia, w prowincji Barletta-Andria-Trani, nieopodal Bari. Okoliczności natury są więc doskonałe, by nie tylko grać w siatkówkę, ale również poczuć włoski klimat. Jednak nasze panie chcą udowodnić, że nie pojechały na Euro na wycieczkę.

Sześciodniową rywalizację zespół prowadzony przez trenera Bartłomieja Piekarczyka rozpoczął bardzo dobrze. W starciu z reprezentacją Danii Polki były murowanymi faworytkami i z tej roli się wywiązały. Z bardzo dobrej strony w pierwszej partii pokazała się przyjmująca Martyna Borowczak, której asy serwisowe pozwoliły Polkom odrobić minimalne straty z początku i wygrać tę część gry do 16.

Druga partia to z kolei popis naszej atakującej Karoliny Drużkowskiej, która skończyła 6 z 8 ataków, a do tego również bardzo pewnie czuła się w polu serwisowym. Podobnie zresztą jak wspominana Borowczak, a także środkowa Dominika Pierzchała. Rywalki starały się dotrzymywać kroku, ale w końcówce nie dały rady i przegrały 21:25.

Set trzeci okazał się już formalnością. Na boisku mogły dzięki temu zaprezentować się siatkarki, które rozpoczęły mecz w kwadracie, m.in. Julia Orzoł i Martyna Leoniak, a gra reprezentacji Polski nie straciła na jakości. Ba, była to najwyżej wygrana odsłona ze wszystkich, bo przeciwniczki zdołały uzbierać zaledwie 12 punktów. W ten sposób po 69 minutach gry było już po meczu.

W grupie II obok Polek i Dunek rywalizują jeszcze Turczynki oraz Izraelki. Z tymi pierwszymi nasz zespół zmierzy się w środę o 20:00, zaś z drugimi z wymienionych - 24 godziny później. Do półfinału awansują po dwie najlepsze ekipy z każdej grupy.

Polska U-21 - Dania U-21 3:0 (25:16, 25:17, 25:12)

Polska: Łazowska, Drużkowska, Borowczak, Pierzchała, Łazowska, Piasecka, Stefanik, Łyduch (libero) oraz Leoniak, Janicka, Kuligowska, Kecher, Orzoł.

Dania: Hansen, Dalsgaard, C. Krogh, F. Krogh, Schroeder, Brinck, Foens (libero) oraz Lau, Poenaru, Olsen, Muharemović, Rosenkilde.