Fatalna kontuzja siatkarza. Projekt Warszawa musi szukać nowego gracza

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Monika Pliś / Na zdjęciu: siatkarze Projektu Warszawa
WP SportoweFakty / Monika Pliś / Na zdjęciu: siatkarze Projektu Warszawa
zdjęcie autora artykułu

Rozgrywający Projektu Warszawa doznał poważnego urazu kolana, który wykluczy go z gry w sezonie 2022/2023. Maciej Stępień przeszedł już operację i zaczął niedawno okres rekonwalescencji.

Zawodnik Projektu Warszawa doznał fatalnej kontuzji podczas przygotowań do nowej edycji zmagań w PlusLidze. Lekarz drużyny dr. n. med. Grzegorz Adamczyk, wraz ze sztabem szkoleniowym oraz samym graczem, podjął decyzję o przeprowadzeniu operacji. Maciej Stępień jest teraz pod stałą opieką Centrum Medycznego Gamma.

- Operacja przebiegła pomyślnie, ale to poważny uraz, który eliminuje zawodnika z gry w tym sezonie. Przed naszym zawodnikiem długi okres rekonwalescencji i rehabilitacji. Będzie mógł wznowić treningi najwcześniej po sześciu miesiącach i będzie musiał na nowo odzyskać formę sportową - powiedział dr. n. med. Grzegorz Adamczyk, cytowany przez oficjalną stronę klubową.

Drużyna ze stolicy musi znaleźć zastępstwo i jest w trakcie rozmów. Władze klubu szukają wartościowego rozgrywającego i niezwłocznie poinformują o efektach poszukiwań.

– Jest to dla nas duża strata, ponieważ wiązaliśmy z Maćkiem Stępniem spore nadzieje w tym sezonie pod kątem wsparcia Jana Firleja. Niestety, nasz zawodnik doznał kontuzji i nie będziemy mogli korzystać z jego doświadczenia. Jesteśmy na etapie zaawansowanych rozmów z rozgrywającymi, którzy mogliby go zastąpić. Teraz najważniejsze jest, aby Maciek szybko wrócił do zdrowia - przekazał Piotr Gacek, wiceprezes zarządu i dyrektor sportowy Projektu Warszawa.

Czytaj także: ---> Bartosz Bednorz trafi do PGE Skry? Trener wyjaśnia sytuację klubu ---> Grbić w WP wyjaśnia brak Leona na MŚ. "Wziąłbyś gracza, który mógłby grać tylko jeden set?"

ZOBACZ WIDEO: Messi haruje na początku sezonu, a żona?! Te zdjęcia robią furorę

Źródło artykułu: