Medale rozdane. Poznaliśmy najlepszą drużynę PreZero Grand Prix

Po czterech dniach rywalizacji wszystko stało się jasne. W turnieju towarzyskim w Krakowie najlepszy był LUK Lublin, który w finale pokonał PSG Stal Nysa. Trzecie miejsce dla Cuprum Lubin.

Siatkarze LUK Lublin WP SportoweFakty / Monika Pliś / Siatkarze LUK Lublin
Gospodarzem trzeciej edycji towarzyskiego turnieju na piasku był Kraków. Gra w PreZero Grand Prix była dla drużyn "odskocznią" w okresie przygotowań do sezonu w hali. Na niedzielę zostały zaplanowane decydujące mecze. Do tego dnia rywalizacji dotrwało sześć z 16 drużyn, które wystartowały w turnieju w czwartek.

Na początek dnia pozostały do rozegrania dwa ćwierćfinały. Przystąpiły do nich Projekt Warszawa z Aluronem CMC Wartą Zawiercie, a także Cuprum Lubin ze Ślepskiem Malow Suwałki. Po zaciętych, trzysetowych meczach wygrali siatkarze z Warszawy i Lubina. Pokonani musieli zapomnieć o medalach.

W półfinałach od soboty czekały dwa zespoły, które jak dotąd kroczyły w PreZero Grand Prix od zwycięstwa do zwycięstwa. W nagrodę LUK Lublin i PSG Stal Nysa nie musiały przemęczać się przed południem, a po prostu obserwowały przeciwników. W końcu i na nich nadszedł jednak czas i ponownie zagrały na krakowskim piasku.

Pierwszy półfinał miał ciekawy scenariusz i kandydował do miana najciekawszego meczu turnieju. LUK Lublin wygrał, choć w pierwszym secie był gorszy od Projektu Warszawa, a w drugim stoczył wyniszczającą walkę na przewagi. Ostatecznie lublinianie zdobyli punkt na 34:32 i następnie rozstrzygnęli tie-breaka. Ich przeciwnikiem w finale była PSG Stal Nysa, która w półfinale pokonała w dwóch setach Cuprum Lubin.

Wreszcie nadszedł czas na rozegranie finału. LUK Lublin pokazał w nim nysianom, że był zdecydowanie najlepszym zespołem na krakowskim piasku. Po wygraniu 25:19 pierwszego seta, wcześnie odjechał przeciwnikom w drugiej partii. W końcówce mógł pobawić się swoim sukcesem, a wynik 25:11 nie pozostawiał wątpliwości, komu należy się główna nagroda.