Argentyna znów zaczyna marsz po sensacyjny medal?! Mistrzostwa świata bez ostatnich półfinalistów

Po słabej fazie grupowej Argentyńczycy w końcu meldują się w MŚ siatkarzy. I to jak! Pokonali półfinalistów sprzed czterech lat bez straty seta. Czy to początek ich kolejnego marszu po medal wielkiej imprezy?

Arkadiusz Dudziak
Reprezentacja Argentyny mężczyzn WP SportoweFakty / Monika Pliś / Na zdjęciu: Reprezentacja Argentyny mężczyzn
W tym spotkaniu 1/8 finału mistrzostw świata siatkarzy mogło się zdarzyć tak naprawdę wszystko. Serbowie, którzy fazę grupową przebrnęli bez straty seta, mierzyli się z Argentyńczykami, którzy rozegrali trzy tie-breaki, a dwa z nich przegrali. Brązowych medalistów olimpijskich nie należało jednak lekceważyć.

To ekipa z Bałkanów lepiej rozpoczęła spotkanie, dzięki dobrej postawie w bloku zdołała odskoczyć na trzy punkty. Albicelestes także dobrze czytali grę rywali, co sprawiło, że szybko wyrównali. Argentyńczycy cały czas dobrze pracowali na siatce, do tego bronili oraz kończyli swoje kontry i w samej końcówce zbudowali przewagę (23:20). Serbowie się jednak nie poddali, kontrę wykorzystał Marko Ivović, a w następnej akcji miał piłkę na wyrównanie. Tym razem nie był tak skuteczny, został zatrzymany i set powędrował na konto siatkarzy z Ameryki Południowej.

Podopieczni Igora Kolakovicia lepiej weszli jednak w kolejną partię. Rozmontowali dotychczas dobre przyjęcie rywali zagrywką, co pozwoliło im wypracować zaliczkę (10:6). Ich rywale nie podłamali się i zaczęli gonić. Mozolnie odrabiali stratę dzięki serwisom, a Serbowie autowym atakiem podarowali im remis. Końcówka ponownie należała do Albicelestes, po ataku Bruno Limy wygrywali już dwoma punktami. Sprawy w swoje ręce wziął Facundo Conte, który na koniec seta posłał dwa asy.

Początek trzeciego seta był bardzo zacięty, ekipa z Ameryki Południowej wprawdzie odskoczyła na dwa punkty, ale Serbowie wyrównali. Znów zespół z Europy popełniał błędy, a Argentyńczycy postawili kolejne bloki (15:12). Ich rywale wprawdzie byli w stanie zbliżyć się na jedno "oczko", ale nie potrafili wyrównać. Drugą piłkę meczową wykorzystał Agustin Loser, który skończył atak i to Argentyna mogła się cieszyć z awansu do ćwierćfinału.

W ćwierćfinale Argentyńczycy zmierzą się z wygranymi meczu Brazylia - Iran. Początek tego starcia już we wtorek 6 września o godz. 21:00.

Serbia - Argentyna 0:3 (23:25, 21:25, 23:25)

Serbia: Kovacević, Ivović, Jovović, Atanasijević, Podrascanin, Lisinac, Katić (libero) oraz Todorović, Petković, Peković (libero)

Argentyna: Conte, Loser, Lima, Palacios, De Cecco, Ramos, Danani (libero) oraz Martinez Franchi, Sanchez, Koukartsev

Trener następnych rywali Biało-Czerwonych ma polskie korzenie. "Na święta zawsze były pierogi i kiełbasa"

Czy Argentyńczycy zdobędą medal mistrzostw świata?