Rozkręcają się mistrzostwa świata. Sprawdź plan drugiego dnia rywalizacji

Za nami pierwszy dzień mistrzostw świata w siatkówce. Rozegrano w nim dwa spotkania i zgodnie z przewidywaniami zwyciężyli faworyci. Sprawdź, które zespoły będą rywalizować w sobotę, na którą zaplanowano aż sześć meczów.

Jakub Fordon
reprezentacja Włoch siatkarek Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: reprezentacja Włoch siatkarek
Podczas inauguracji MŚ 2022 Polki rywalizowały z Chorwatkami i zwyciężyły 3:1. Bez straty seta reprezentację Kenii pokonały Holenderki. Mimo że w sobotę nie odbędzie się spotkanie Biało-Czerwonych, to siatkarskich emocji nie zabraknie.

Na otwarcie drugiego dnia rywalizacji na mistrzostwach świata w siatkówce reprezentacja Turcji zmierzy się z Tajlandią. Zdecydowanym faworytem będą Turczynki, jednak ich rywalki pokazały się z dobrej strony w minionej edycji Ligi Narodów. Swój udział Tajlandki zakończyły na ćwierćfinale, przegrywając 1:3 z... sobotnim rywalem.

Następnie na boisku pojawią się Belgijki i Portorykanki. Zdecydowanymi faworytkami tego starcia są siatkarki z Europy. Godzinę później rozpocznie się spotkanie Włochy - Kamerun. Każdy inny wynik niż 3:0 będzie sensacją.

O 18:30 rozpocznie się rywalizacja Dominikany z Koreą Południową, które zakończy pierwszą kolejkę zmagań w "polskiej" grupie. Tutaj również faworyt jest tylko jeden i są nim Dominikanki. Jednostronne powinno być również starcie USA z Kazachstanem, który w pojedynkach z Ameryką ostatni raz urwał seta... w 2007 roku.

Na koniec dnia premierowe spotkanie na mistrzostwach świata rozegrają Brazylijki i Czeszki. Tak jak we wcześniejszych meczach, jest tutaj zdecydowany faworyt, czyli siatkarki z Brazylii.