Udana inauguracja sezonu w wykonaniu Stali Nysa

Udana inauguracja w wykonaniu gospodarzy z Nysy. Miejscowa PSG Stal pokonała Ślepsk Malow Suwałki 3:1 w meczu pierwszej kolejki. MVP spotkania wybrany został 21-letni Michał Gierżot.

Jakub Fordon
Siatkarze Stali Nysa WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: Siatkarze Stali Nysa
W piątek zainaugurowano kolejny sezon PlusLigi. W porównaniu do poprzedniego, powiększona została liczba drużyn do 16. Po barażu utrzymanie zapewniła sobie PSG Stal Nysa, która kolejne rozgrywki rozpoczęła od starcia z MKS-em Ślepskiem Malow Suwałki.

Przed spotkaniem trudno było wskazać faworyta. Gospodarze rozpoczęli od mocnego uderzenia (7:1). Przyjezdni zdołali jednak odrobić stratę w połowie pierwszego seta (16:16). Po tym, jak asem serwisowym popisał się Miran Kujundzić Ślepsk po raz pierwszy prowadził (19:18). Ostatecznie po grze punkt za punkt miejscowi ponownie przejęli inicjatywę, ale nie wykorzystali piłki setowej. Podczas gry na przewagi oba zespoły miały swoje szanse, wszystko zakończył punktową zagrywką Kamil Kwasowski.

W połowie II partii przyjezdni przejęli inicjatywę i nie oddali jej do samego końca. Szkoleniowiec gości zdecydował się na przerwę przed zagrywką Kento Miyaury i po czasie Japończyk zepsuł serwis, dzięki czemu po dwóch setach widniał wynik remisowy.

W trzecią odsłonę meczu ponownie mocno weszli siatkarze z Nysy (4:1). Również jednak problemu z odrobieniem strat nie mieli rywale (12:12). Po tym, jak dwa z rzędu punkty zdobył Michał Gierżot znów z przodu była Stal (21:17). Przewaga ta utrzymała się do końca i gospodarze wrócili na prowadzenie w spotkaniu.

Po wyrównanym początku czwartego seta miejscowi odskoczyli na trzy "oczka" po błędach rywali (12:9). Przewaga wzrosła, gdy znów w ataku błyszczał Gierżot (15:10). Ponownie nie byli w stanie jej zniwelować przyjezdni, którzy musieli uznać wyższość przeciwników po zagraniu Nicolasa Zerby.

Stal do zwycięstwa poprowadziła dwójka Wassim Ben Tara - Gierżot. Obaj zdobyli ponad 20 punktów. Młodzieżowy reprezentant Polski wybrany został MVP meczu.

PSG Stal Nysa - MKS Ślepsk Malow Suwałki 3:1 (29:27, 22:25, 25:21, 25:19)

Stal: Abramowicz, Zhukuouski, Kwasowski, Zerba, Ben Tara, Gierżot, Dembiec (libero) oraz Miyaura, El Graoui, Jankowski, Szczurek, Kramczyński

Ślepsk: Kujundzić, Takvam, Filipiak, Halaba, Sapiński, Sanchez, Czunkiewicz (libero) oraz Żakieta, Buchowski

MVP: Michał Gierżot

Czy tym razem PSG Stal Nysa bezpiecznie utrzyma się w PlusLidze?