Takie gesty nie zdarzają się często. Na zachowanie Polki zareagował trener Serbek

Weronika Szlagowska w ważnym momencie trzeciego seta w meczu z Serbkami na MŚ siatkarek przyznała się do dotknięcia piłki po ataku rywalki. Gest naszej zawodniczki docenił trener przeciwniczek.

Piotr Bobakowski
Weronika Szlagowska WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Weronika Szlagowska
Reprezentacja Polski mierzyła się z Serbią w ćwierćfinale MŚ siatkarek (relacja TUTAJ). W trzecim secie gest fair play Weroniki Szlagowskiej zaskoczył nawet szkoleniowca rywalek, Daniele Santarelliego.

Tijana Bosković - przy stanie 12:11 dla swojego zespołu - zaatakowała w aut, ale piłka dotknęła palców blokującej Polki. Sędziowie przyznali jednak punkt Biało-Czerwonym.

Serbskie reprezentantki mocno protestowały i wydawało się, że potrzebny będzie challenge. Szlagowska wtedy wymownym ruchem ręki pokazała, że punkt należał się przeciwniczkom.

Zachowanie polskiej siatkarki spodobało się Santarelliemu. Szkoleniowiec broniących tytułu mistrzyń świata Serbek w odpowiedzi uniósł kciuk w górę i oklaskami podziękował Szlagowskiej za gest fair play.

Zobacz:
Trenerka kadry uznała, że powinna zmienić sport. Teraz Polka jest gwiazdą mistrzostw