PGE Skra pozbierała się po nieudanym początku. Mecz pełen błędów w Bełchatowie

PGE Skra Bełchatów z trzecim zwycięstwem w PlusLidze. Podopieczni Joela Banksa pokonali u siebie Trefl Gdańsk 3:1, po starciu pełnym emocji, ale i błedów.

Arkadiusz Dudziak
Siatkarze PGE Skry Bełchatów PAP / Roman Zawistowski / Na zdjęciu: Siatkarze PGE Skry Bełchatów.
Jednym z hitów czwartej kolejki PlusLigi było starcie dwóch drużyn, które mają na koncie już po jednej porażce w tym sezonie. PGE Skra Bełchatów podejmowała Trefl Gdańsk i spodziewano się zaciętego starcia, jak to w ostatnich sezonach miało miejsce w przypadku konfrontacji tych zespołów.

Bełchatowianie znakomicie otworzyli spotkanie, posyłali na drugą stronę kąśliwe zagrywki, co dawało im kontry. W nich pewnie prezentował się Filippo Lanza i PGE Skra wygrywała już 6:2. Gdańszczanie jednak odpowiedzieli znakomitym blokiem, do tego też wykorzystywali swoje okazje i błyskawicznie wyrównali. Cały czas mieli jednak kłopoty z przyjęciem, co skutkowało trzema punktami straty. Kąśliwe serwisy na drugą stronę posłał Lukas Kampa, w kontrze świetnie prezentował się Bartłomiej Bołądź i w samej końcówce goście doprowadzili do remisu (20:20). W niej więcej błędów popełniła PGE Skra, która przegrała seta 23:25.

Trefl na początku drugiego seta często się mylił, co wykorzystywali gospodarze (6:1). Po bloku Jana Martinez Franchiego przyjezdni tracili już tylko dwa punkty, ale podopieczni Joela Banksa szybko odbudowali zaliczkę, a przyczyniły się do tego dwa asy Lanzy. Utrzymywali wysoką przewagę przez całego seta i mimo pogoni gdańszczan w końcówce, gospodarze kontrolowali seta bez większych problemów. Wygraną przypieczętował atakiem Mateusz Bieniek.

Początek trzeciej odsłony w ekipie z Gdańska także upłynął pod znakiem błędów. Oddali wiele punktów rywalom po własnych pomyłkach i przegrywali już 5:9. W drugiej części seta błędami odpowiedzieli też zawodnicy PGE Skry Bełchatów, co wynikało po części z lepszej gry ich rywali (17:18). Końcówkę rozstrzygnęli na swoją korzyść jednak gospodarze, którzy wygrali partię 25:21.

Za sprawą znakomitej postawy Karola Kłosa PGE Skra odskoczyła w czwartym secie (4:1). Goście nie zamierzali jednak składać broni, w kontrze bezlitosny był Bartłomiej Bołądź i na tablicy wyników widniał remis. Bełchatowianie odpowiedzieli jednak zagrywką, do tego punktowali blokiem, dzięki czemu ponownie wyszli na prowadzenie (17:14). Końcówkę zdominowali już goście, których zwycięstwo przypieczętował atakiem Aleksandar Atanasijević.

PGE Skra Bełchatów - Trefl Gdańsk 3:1 (23:25, 25:22, 25:21, 25:18)

Skra: Atanasijević, Kłos, Bieniek, Łomacz, Lanza, Kooy, Piechocki (libero) oraz Musiał, Vasina

Trefl: Martinez Franchi, Kampa, Urbanowicz, Niemiec, Bołądź, Sawicki, Perry (libero) oraz Droszyński, Wlazły

MVP: Mateusz Bieniek  (PGE Skra Bełchatów)