Rosjanie nie zagrają w kolejnej wielkiej imprezie!

To już pewne. Siatkarskie reprezentacje Rosji mogą zapomnieć o występie na igrzyskach olimpijskich w Paryżu w 2024 roku! Obie nie znalazły się na liście uczestników kwalifikacji. To pokłosie decyzji MKOL.

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk
reprezentacja Rosji siatkarzy Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: reprezentacja Rosji siatkarzy
Nie mogli grać na tegorocznych mistrzostwach świata, nie zagrają też za dwa lata na igrzyskach olimpijskich Paryż 2024.

W lutym MKOL zalecił niedopuszczenie rosyjskich i białoruskich sportowców do rywalizacji ze względu na wojnę, jaką Władimir Putin rozpoczął w Ukrainie.

Jako że sytuacja w żadnym stopniu nie ulega zmianie i nadal jest trudna, decyzja wobec sportowców kraju najeźdźcy została przedłużona.

To właśnie w konsekwencji tego siatkarze i siatkarki z tego kraju mogą zapomnieć o grze w stolicy Francji i walce o olimpijskie medale.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Siatkarz romantyk. Taką niespodziankę sprawił partnerce

W kwalifikacjach wezmą udział drużyny z pierwszych 26. miejsc w rankingu FIVB za wyjątkiem reprezentacji Francji (gospodarz ma zagwarantowany udział w turnieju) oraz właśnie Rosji.

Te 24 drużyny podzielone zostaną na trzy grupy po osiem drużyn. Dwie najlepsze z każdej otrzymają bezpośrednie bilety na igrzyska w Paryżu. Stawkę uzupełni pięć kolejnych wyłonionych poprzez Ligę Narodów. Łącznie o olimpijskie złoto powalczy po dwanaście ekip.

Na liście opublikowanej przez FIVB nie zabrakło oczywiście polskich reprezentacji. Polacy - pomimo porażki w finale MŚ - są liderami rankingu, natomiast nasze siatkarki po awansie do ćwierćfinału swojego mundialu są sklasyfikowane na 10. pozycji.

Igrzyska Olimpijskie w Paryżu odbędą się w dniach 26 lipca - 11 sierpnia 2024 roku.

Uczestnicy turniejów kwalifikacyjnych:

Wśród mężczyzn: Polska, Włochy, Brazylia, Stany Zjednoczone, Japonia, Argentyna, Słowenia, Iran, Serbia, Kuba, Holandia, Turcja, Kanada, Ukraina, Niemcy, Meksyk, Tunezja, Egipt, Belgia, Czechy, Bułgaria, Finlandia, Katar, Chiny.

Wśród kobiet: Serbia, Włochy, Brazylia, Stany Zjednoczone, Chiny, Japonia, Turcja, Dominikana, Polska, Belgia, Holandia, Niemcy, Kanada, Tajlandia, Bułgaria, Portoryko, Czechy, Kolumbia, Meksyk, Argentyna, Korea Południowa, Ukraina, Słowenia, Peru.

Zobacz także:
Płakała z nią cała Polska. Mówi, jak się z tym uporała
Fanki piszczały, a polski siatkarz... Musisz to zobaczyć!

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.

Czy obie polskie reprezentacje zagrają na IO w Paryżu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×