Sezon na parkietach Tauron Ligi rozpoczęty! Mistrzynie Polski rozbiły "młodzież" z Legionowa

Drużyna Grupy Azoty Chemika Police pokonała w trzech setach legionowianki, w meczu otwierającym rozgrywki kobiecej ekstraklasy. W szeregach gospodyń nie zabrakło debiutantek, dla których z pewnością obecny sezon będzie wyzwaniem.

Piotr Woźniak
siatkarki Grupy Azoty Chemika Police WP SportoweFakty / Monika Pliś / Na zdjęciu: siatkarki Grupy Azoty Chemika Police
Starcie IŁ Capital Legionovii Legionowo z mistrzyniami Polski było pojedynkiem zespołów dwóch prędkości. Gospodynie robiły co mogły, ale nie były w stanie przeciwstawić się rywalkom, które w ataku dominowały dzięki świetnej dyspozycji Martyny Łukasik (18:25). W przerwie pomiędzy setami nagrodę za zdobycie brązowego medalu mistrzostw Europy do lat 19 otrzymała Magdalena Kubas oraz 2. trener kadry, Ireneusz Waleczek.

Złożony z zawodniczek mających głównie doświadczenie I-ligowe oraz te wyciągnięte z rozgrywek młodzieżowych podopieczne Pawła Kowala starały cieszyć się każdą wygraną akcją, ale tablica wyników była nieubłagana (4:7). W drugiej części seta Dianę Dąbrowską zastąpiła Dominika Mras, a Martę Dudę zastąpiła Maja Szymańska. Seta zakończyła jednak Iga Wasilewska doskonale znająca mury legionowskiej hali (16:22).

Gospodynie zaczęły wstrzymywać rękę, na co tylko czyhała w obronie Maria Stenzel. Legionowianki nie były w stanie "zrzucić" z pola serwisowego Łukasik (2:10). Faworytki dopięły swego, dodatkowo wstrzymywanie ręki i brak pewności w przyjęciu nie pomagały drużynie spod Warszawy w utrzymaniu wysokiego morale (6:21). Wynik 8:25 trudno nazwać inaczej niż deklasacją.

IŁ Capital Legionovia Legionowo - Grupa Azoty Chemik Police 0:3 (18:25, 16:25, 8:25)

Legionovia: Dębowska, Jedut, Duda, Dąbrowska, Stefanik, Kulig (libero) oraz Szymańska, Kubas
Chemik: Cipriano, Korneluk, Brakocević-Canzian, de Souza, Wasilewska, Łukasik, Stenzel (libero) oraz Połeć, Oveckova, Jagła (libero)

Rosjanie nie zagrają w kolejnej wielkiej imprezie!

Czy policzanki obronią mistrzostwo Polski?