PGE Skra Bełchatów dostała kolejny cios w PlusLidze

Cztery porażki z rzędu PGE Skry Bełchatów - to nie zdarza się często. Drużyna z województwa łódzkiego chciała podnieść się w meczu ze Ślepskiem Malowem Suwałki, a tymczasem oberwała 0:3 we własnej hali.

siatkarze PGE Skry Bełchatów PAP / Roman Zawistowski / Na zdjęciu: siatkarze PGE Skry Bełchatów
Tempo w PlusLidze jest wysokie. Konfrontacja w Bełchatowie rozpoczęła następną, już ósmą kolejkę. Teoretycznie zadowoleni z tego powinni być gospodarze, ponieważ wcześnie mieli możliwość zrehabilitowania się za wstydliwą porażkę z Barkomem Każany Lwów. Skra, wielokrotny medalista mistrzostw Polski i uczestnik europejskich pucharów, jako pierwsza w historii PlusLigi przegrała z ukraińskim zespołem. W sumie za podopiecznymi Joela Banksa były trzy porażki z rzędu.

Ostatnie niepowodzenia sprawiły, że Skra znalazła się w dolnej połowie tabeli między innymi za Ślepskiem. Akurat drużyna z północy Polski punktowała w czterech ostatnich meczach i w trzech z nich zwyciężyła. Ślepsk chciał wykorzystać tę siłę rozpędu do postraszenia w Bełchatowie, gdzie dotąd w trzech meczach było go stać zaledwie na wygranie jednego seta.

W piątek Ślepsk zwyciężył w pierwszym secie 25:20 i wcześnie dał do zrozumienia gospodarzom, że będzie trudnym do pokonania przeciwnikiem. Skra prowadziła 12:8, więc droga do dobrego rozpoczęcia meczu wydawała się być otwarta. Tylko wydawała się, ponieważ goście doprowadzili do remisu 16:16 i zaczęli odjeżdżać. W końcówce partii ważne okazały się zagrania Andreasa Takvama oraz Pawła Halaby.

Skra przegrała drugiego seta w jeszcze bardziej karygodnych okolicznościach. Po fragmencie wyrównanej walki zdobyła prowadzenie 20:17. Także tym razem nie wystarczyło ono do postawienia na swoim. Kolejne sześć piłek wygrali siatkarze Ślepska, głównie dzięki serwisom Bartosza Filipiaka. W końcówce Skra miała jeszcze szansę na doprowadzenie do walki na przewagi, ale niecelnie zaatakował Filippo Lanza. W efekcie zrobiło się 25:23 dla Ślepska.

Najmniej dramaturgii było w trzecim secie. Suwalczanie poczuli, że piątek jest dobrym dniem na dużą niespodziankę i zamknęli mecz. W tej rundzie podopieczni Dominika Kwapisiewicza nie musieli gonić Skry. Po wczesnym zdobyciu prowadzenia, kontrolowali wynik, a ostatni punkt na 25:21 zdobył serwisem Andreas Takvam.

Kolejka potrwa do poniedziałku. Najlepiej zapowiadają się w niej mecze Jastrzębskiego Węgla z Asseco Resovią Rzeszów oraz Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle z Projektem Warszawa.

PGE Skra Bełchatów - MKS Ślepsk Malow Suwałki 0:3 (20:25, 23:25, 21:25)

Skra: Łomacz, Lanza, Vasina, Bieniek, Kłos, Atanasijević, Piechocki (libero) oraz Musiał, Kooy, Rybicki

Ślepsk: Kujundzić, Sapiński, Filipiak, Halaba, Takvam, Sanchez, Czunkiewicz (libero) oraz Żakieta

MVP: Bartosz Filipiak (Ślepsk)