Weekend bez strat Bartosza Kurka i Michała Kubiaka

Siatkarze Wolfdogs Nagoya i Panasonic Panthers nie potknęli się w weekendowych meczach. Bartosz Kurek jest na trzecim miejscu w rankingu punktujących ligi japońskiej.

Bartosz Kurek WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Bartosz Kurek
Wolfdogs Nagoya to posiadacze najdłuższej serii wygranych w lidze japońskiej. Dzięki dwóm zwycięstwom 3:0 z VC Nagano Tridents zostali wiceliderami w tabeli. Drużyna Bartosza Kurka pozwoliła przeciwnikom dobić do granicy 20 punktów w tylko jednym secie.

W pierwszym meczu Kurek zdobył 21 punktów, atakując ze skutecznością 56 procent. W drugim starciu stanęło na 15 "oczkach" Kurka, a na jego dorobek złożyło się 12 skutecznych ataków i trzy bloki. Kurek jest na trzecim miejscu w rankingu punktujących ligi za Dmitrijem Muserskim z Suntory Sunbirds oraz Cristianem Padalem z Toray Arrows.

Panasonic Panthers, z Michałem Kubiakiem w składzie, zwyciężyli 3:1 i 3:0 z Oita Miyoshi. Poprawili się po poprzednim, mniej udanym weekendzie i przesunęli się w tabeli na czwarte miejsce premiowane awansem do półfinału mistrzostw Japonii.

Michał Kubiak zaprezentował się bardzo dobrze w sobotnim meczu i pomógł w pokonaniu Oita Miyoshi 20 punktami. Atakował ze skutecznością 70 procent i osiągnął 62 procent pozytywnego przyjęcia. W drugim meczu Kubiak zdobył siedem punktów.

5. kolejka ligi japońskiej:

Wolfdogs Nagoya - VC Nagano Tridents 3:0 (25:15, 25:20, 25:19)
Panasonic Panthers - Oita Miyoshi 3:1 (25:16, 25:21, 23:25, 25:17)
Toray Arrows - JTEKT Stings 3:0 (25:22, 25:22, 25:18)
Osaka Sakai - JT Thunders 3:1 (25:17, 22:25, 25:23, 25:19)
Suntory Sunbirds - FC Tokio 3:2 (21:25, 25:19, 23:25, 25:15, 15:13)

6. kolejka ligi japońskiej:

Wolfdogs Nagoya - VC Nagano Tridents 3:0 (25:14, 25:19, 25:14)
Panasonic Panthers - Oita Miyoshi 3:0 (25:21, 25:22, 25:22)
Toray Arrows - JTEKT Stings 1:3 (15:25, 25:18, 21:25, 23:25)
Osaka Sakai - JT Thunders 1:3 (20:25, 26:24, 23:25, 21:25)
Suntory Sunbirds - FC Tokio 3:1 (20:25, 25:22, 25:19, 25:17)

10. Oita Miyoshi 6 0 2:18

Czytaj także: Niespodziewana bohaterka finału Tauron Ligi odchodzi Czytaj także: Brazylia wystawiła rezerwy, żeby specjalnie przegrać. Efekt? ZOBACZ WIDEO: Nietypowa inauguracja i dłuższa przerwa. Co na to skoczkowie?

Czy Wolfdogs Nagoya będą najlepsi w sezonie zasadniczym?