Trzysetowe spotkanie w Gdańsku. Trefl nie pozostawił złudzeń rywalowi

Trefl Gdańsk z drugim zwycięstwem z rzędu. Gdańszczanie w dniu Narodowego Święta Niepodległości pokonali przed własną publicznością LUK Lublin 3:0.

Jakub Fordon
siatkarze Trefla Gdańsk PAP / Jan Dzban / Na zdjęciu: siatkarze Trefla Gdańsk
11 listopada do Gdańska przyjechał LUK Lublin, zespół, który w poprzednim sezonie jako beniaminek PlusLigi bez najmniejszych problemów utrzymał się w elicie. Tegoroczne rozgrywki rozpoczął jednak od sześciu porażek z rzędu, ale w ostatnim czasie pokonał BBTS Bielsko-Biała i świetnie radzącą sobie PSG Stal Nysę. Jeżeli chodzi o Trefl to ich forma faluje, ich obecny bilans wynosił przed meczem 4-4. W ostatnim czasie drużyna ta pokonała niespodziewanie Indykpol AZS Olsztyn na wyjeździe.

Gospodarze udanie rozpoczęli mecz, po bloku Karola Urbanowicza prowadzili 6:3. Ich przewaga wzrosła, gdy Dustin Watten nie przyjął zagrywki Mikołaja Sawickiego (10:4). Szkoleniowiec przyjezdnych robił co mógł, aby odwrócić losy premierowej odsłony, ale Trefl grał konsekwentnie i pewnie zwyciężył na otwarcie, gdy w ataku nie pomylił się Bartłomiej Bołądź.

W II partii miejscowi odskoczyli na trzy "oczka" dzięki zagrywce Lukasa Kampy i pomyłce Wojciecha Włodarczyka (10:7). Wtedy też o czas poprosił szkoleniowiec lublinian. Po przerwie ponownie nieskuteczny był Włodarczyk, którego zatrzymał Patryk Niemiec. Jednak po błędzie przy wystawie Kampy mieliśmy już remis, po którym to goście wyszli na prowadzenie za sprawą skończonej kontry przez ich atakującego (14:13). Momentalnie jednak gdańszczanie wrócili do tego co było wcześniej, gdy w polu serwisowym pojawił się Bołądź, do tego trzy z rzędu punkty dołożył Urbanowicz (19:14). Seta zakończył atakiem ze skrzydła Sawicki.

Trzecią odsłonę meczu również lepiej rozpoczęli gospodarze, bowiem rywale mieli problemy zarówno w ataku, jak i w przyjęciu (11:8). Prowadzenie gdańszczan podwyższył Sawicki posyłając asy serwisowe (17:12). Trefl konsekwentnie utrzymywał przewagę i zamknął spotkanie w trzech setach, po tym, jak zagrywka Bołądzia wróciła na stronę jego zespołu, a Kampa uruchomił na środku Urbanowicza.

Trefl Gdańsk - LUK Lublin 3:0 (25:17, 25:19, 25:18)

Trefl: Kampa, Bołądź, Sawicki, Czerwiński, Niemiec, Urbanowicz, Perry (libero) oraz Martinez

LUK: Komenda, Romać, Włodarczyk, Szerszeń, Nowakowski, Jendryk, Watten (libero) oraz Jóźwik, Stajer, Tavares, Gregorowicz (libero)

MVP: Mikołaj Sawicki (Trefl)