Kolejne przetasowania w czołówce Tauron I ligi

Po 11. kolejce Tauron 1. ligi mężczyzn miały miejsce kolejne przetasowania w czołówce. Lider natomiast pozostał ten sam.

Anna Bagińska
Siatkówka WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Siatkówka
Nowy lider nie zawiódł i w meczu z byłym zespołem numer jeden okazał się lepszy. Fakt, że po tie-breaku, w którym aż trzy sety kończyły się grą na przewagi. Będzinianie nie przełamali więc swojej niemocy, natomiast dzięki tej wygranej Mickiewicz Kluczbork utrzymał pozycję lidera. Zaś dotychczasowy wicelider trochę niespodziewanie przegrał w Krakowie 1:3. Avia po porażce z AZS-em AGH spadła na trzecie miejsce.

W jej miejsce wskoczyła Gwardia Wrocław, która ostatnio radzi sobie wyśmienicie. Ekipa z Dolnego Śląska wygrała czwarty mecz z rzędu. Tym razem w czterech setach okazała się lepsza od Krispolu Września. Dobrą passę notują też siatkarze z Częstochowy. W ten weekend ich seria sięgnęła pięciu zwycięstw, a ich wyższość musiał uznać beniaminek z Białegostoku. Nagrodą jest awans na czwarte miejsce.

Bydgoszczanie śrubują rekord rozegranych tie-breaków. W sobotę zapisali na swoim koncie siódmy, ale przegrany. Lepsi okazali się siatkarze Chrobrego Głogów. Tuż za głogowianami w tabeli znajdują się siedlczanie, którzy w minionym tygodniu zdobyli cenne sześć punktów. Rozegrali bowiem zaległy mecz pierwszej kolejki.

Cenne oczka dopisali także siatkarze Legii Warszawa, którzy pokonali Lechię Tomaszów Mazowiecki 3:0. Nadal w lidze bez wygranej pozostają zawodnicy SMS PZPS Spała. Tym razem musieli uznać wyższość Olimpii Sulęcin.

Wyniki 11. kolejki Tauron 1.ligi mężczyzn:
Legia Warszawa - Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:0 (25:13, 27:25, 25:19)
Krispol Września - Chemeko-System Gwardia Wrocław 1:3 (25:22, 21:25, 20:25, 22:25)
MKST Astra Nowa Sól - PSG KPS Siedlce 0:3 (22:25, 20:25, 23:25)
AZS AGH Kraków - MKS AVIA Świdnik 3:1 (22:25, 25:15, 25:23, 25:21)
Exact Systems Norwid Częstochowa - BAS Białystok 3:0 (25:21, 25:14, 25:19)
SPS Chrobry Głogów - BKS Visła Proline Bydgoszcz 3:2 (23:25, 25:19, 18:25, 25:21, 15:10)
MKS Będzin - Mickiewicz Kluczbork 2:3 (25:27, 22:25, 26:24, 26:24, 13:15)
Olimpia Sulęcin - SMS PZPS Spała 3:1 (25:14, 25:16, 27:29, 25:18)

Zaległy mecz 1. kolejki Tauron 1. ligi:
PSG KPS Siedlce - Olimpia Sulęcin 3:1 (22:25, 25:21, 26:24, 25:22)

16. SMS PZPS Spała 1 11 0-11 6:33

Czytaj także: -> Rozpoczął się pościg za liderem PlusLigi. Coraz dłuższa passa Aluronu CMC Warty Zawiercie -> Były reprezentant kraju kończy zawodniczą karierę i od razu wchodzi w trenerskie buty ZOBACZ WIDEO: #dziejesięwsporcie: nagranie wyświetlono ponad 2 mln razy. Co za gest!