• Skoki

Zaskoczenie w Tauron Lidze. Klęska mistrzyń Polski

Grupa Azoty Chemik Police wygrał wysoko pierwszego seta w meczu z UNI Opole i nie zanosiło się na późniejszą katastrofę. Mistrz Polski przegrał 1:3, a na początku czwartej partii najadł się wstydu.

siatkarki Grupy Azoty Chemika Police WP SportoweFakty / Justyna Serafin / Na zdjęciu: siatkarki Grupy Azoty Chemika Police
Podróżniczki z Polic trafiły tym razem do Opola. Grająca ostatnio z powodzeniem na wyjazdach drużyna odwiedziła wcześniej LOS Nowy Dwór Mazowiecki i Grota Budowlanych Łódź. Dla Chemika to wstęp do intensywnego grania, ponieważ w grudniu wystartuje również w Lidze Mistrzyń.

Chemik zagrał w silnym zestawieniu i na początku meczu przeważał. Na boisku były doświadczone Fabiola i Jovana Brakocević-Canzian, a także reprezentantki kraju Czyrniańska, Łukasik, Korneluk i Stenzel. Szóstka została uzupełniona Igą Wasilewską, która w poprzednim meczu świetnie spisała się w bloku. Z czasem Maira Cipriano zastąpiła Czyrniańską i także dołożyła cegiełkę do wygrania 25:17 pierwszego seta.

Wysoka wygrana w pierwszym secie miała być optymistycznym znakiem dla Chemika, ale spowodowała rozluźnienie jego siatkarek. Z kolei UNI Opole poprawiło skuteczność w ataku, a i ofiarnie broniło. Co prawda gospodynie dwa razy gubiły kilkupunktowe prowadzenie, ale rozstrzygnęły partię akcją na 28:26 w grze na przewagi.

W zespole z Opola dobrze prezentowała się Anastasija Kraiduba, która w poprzednim meczu nie znalazła się w podstawowym składzie. Po powrocie była zapracowana w ataku i w bloku. Generalnie po dwóch setach aż sześć zawodniczek UNI miało na koncie minimum jeden punkt zdobyty blokiem. Gospodynie zwyciężyły 25:23 w trzeciej partii, więc pierwsza niespodzianka stała się faktem. Chemik stracił punkty po raz drugi w sezonie Tauron Ligi.

Ledwo rozpoczęła się czwarta runda, a było prawie pewne, że nieszczęścia Chemika jeszcze nie skończyły się. Otwarcie seta wynikiem 1:12 było wstydliwe dla faworytek. UNI Opole nie zamierzało wypuścić szansy z rąk i nie pozwoliło przeciwniczkom na powrót z dalekiej podróży. Drugoroczniak w elicie zwyciężył 25:14 i w całym meczu 3:1.

UNI Opole - Grupa Azoty Chemik Police 3:1 (17:25, 28:26, 25:23, 25:14)

UNI: Pellegrino, Stronias, Makarowska-Kulej, Kraiduba, Orzyłowska, Conceicao, Adamek (libero) oraz Janicka, Kecher, Sieradzka

Chemik: Fabiola, Czyrniańska, Łukasik, Korneluk, Wasilewska, Brakocević-Canzian, Stenzel (libero) oraz Cipriano, Połeć, Sikorska, Jagła (libero)

MVP: Anastasija Kraiduba (UNI)