Falstart ŁKS-u Commercecon Łódź w Lidze Mistrzyń. Takiego wyniku mało kto się spodziewał

To, że o wygraną będzie trudno, wiedzieli wszyscy, ale tak bladego występu na początek zmagań w Lidze Mistrzyń nie zakładał chyba nikt. Siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź uległy Allianzowi MTV Stuttgart 0:3 w meczu grupy D.

Krzysztof Sędzicki
drużyna ŁKS-u Commercecon Łódź PAP / Roman Zawistowski / Na zdjęciu: drużyna ŁKS-u Commercecon Łódź
Łodzianki wracają do Champions League po rocznej przerwie. W poprzednim sezonie rywalizowały bowiem w Pucharze CEV, gdzie dotarły do ćwierćfinału. Tam odpadły po złotym secie z chorwacką Mladostą Zagrzeb. Tym razem ambicje i marzenia biało-czerwono-białych sięgają pierwszego w historii awansu do fazy pucharowej, choć w samym zespole do mówienia o tym celu podchodzą bardzo ostrożnie.

- Czy jesteśmy faworytkami w starciu z Allianzem MTV Stuttgart? To już opinia dziennikarzy. Chciałabym, żebyśmy tak jak w Tauron Lidze zagrały dobre mecze i same się nakręcały. To tylko podbuduje naszą sferę mentalną i pozwoli nam na walkę jak równy z równym z każdym. Najpierw liczy się nasza dobra gra, a potem zobaczymy, dokąd nas to zaprowadzi - mówiła środkowa ŁKS-u Commercecon Łódź Kamila Witkowska.

Łódzkie Wiewióry niemal od samego początku spotkania skazane były na gonienie rezultatu. Wprawdzie po stronie mistrzyń Niemiec zgodnie z oczekiwaniami pierwsze skrzypce w ataku grała Krystal Rivers, ale gospodynie były dość przewidywalne dla bloku przeciwniczek, który potrafił zmniejszyć siłę ognia Valentiny Diouf. Choć siatkarki trenera Alessandro Chiappiniego potrafiły odrobić niemal całą stratę, która w pewnym momencie wyniosła już 4 punkty (5:9), nie dały rady objąć prowadzenia.

Oprócz Rivers umiejętnie po dłoniach łodzianek atakowała choćby Laura Kunzler, która wyszła w miejsce kontuzjowanej Simone Lee. Końcówka pierwszego seta należała do przyjezdnych mimo kilku zrywów ełkaesianek. To Allianz MTV Stuttgart wygrał do 23.

W drugiej odsłonie mistrzynie Niemiec jeszcze wyraźniej zaznaczyły swoją przewagę. Sprzyjało im też szczęście na przykład w zagrywce, gdy dwa razy piłka przetoczyła się na drugą stronę i spadła po łódzkiej stronie. Ale nie można mówić o pechu lub jego braku, jeśli przegrywa się seta do 12. ŁKS Commercecon cierpiał w przyjęciu, kontrze i pomyśle na sforsowanie stuttgarckiego bloku.

Nadzieja na odwrócenie rezultatu pojawiła się na początku trzeciej partii, gdy atak w łódzkim zespole rozruszała rezerwowa przyjmująca Julita Piasecka. Lecz i na nią rywalki zaczęły znajdywać sposób, a pod koniec seta przejęły inicjatywę i ponownie kilkoma punktowymi blokami zatrzymały łodzianki. Dzięki temu po niespełna 90 minutach przyjezdne mogły cieszyć się z wygranej za trzy punkty.

ŁKS Commercecon czeka teraz wyjazdowe ligowe spotkanie z Roleskim Grupą Azoty Tarnów, a kolejne spotkanie Champions League biało-czerwono-białe rozegrają z hiszpańską La Laguna 20 grudnia.

ŁKS Commercecon Łódź - Allianz MTV Stuttgart 0:3 (23:25, 12:25, 20:25)

ŁKS Commercecon: Ratzke, Scuka, Witkowska, Diouf, Górecka, Alagierska-Szczepaniak, Maj-Edwardt (libero) oraz Hryszczuk, Gajer.

Allianz MTV: Bongaerts, Segurra Palleres, Timmerman, Rivers, Kunzler, Schoelzel, Koskelo (libero).