Pierwsze zwycięstwo zespołu Martyny Grajber w Serie A. Szykuje się zmiana na podium?

Jedenaście kolejek musiały czekać siatkarki Pinerolo, by odnieść pierwsze zwycięstwo w sezonie Serie A. Drużyna Martyny Grajber wygrała - i to za trzy punkty - z przedostatnią Maceratą.

Krzysztof Sędzicki
atakuje Martyna Grajber Materiały prasowe / legavolleyfemminile.it / Na zdjęciu: atakuje Martyna Grajber
W tej serii gier awansem rozegrano mecz Prosecco Doc Imoco Conegliano z Il Bisonte Firenze. Drużyna Joanny Wołosz bierze bowiem udział w rozpoczynających się w Turcji Klubowych Mistrzostwach Świata, więc spotkanie to odbyło się 23 listopada. Mistrzynie Włoch wygrały w czterech setach. Rozgrywająca reprezentacji Polski rozegrała cały mecz, a zdobyła w nim pięć punktów.

W wyścigu po czołową czwórkę siatkarki Reale Mutua Fenera Chieri przegrały z Volley Bergamo 1:3. Epizodyczne wejście w tym spotkaniu zaliczyła Olivia Różański, która pojawiła się na placu gry w trzecim secie i skończyła 2 z 5 ataków.

Porażkę zaliczyła też inna "polska" ekipa, Vero Volley Milano, w którym występuje Magdalena Stysiak. Drużyna z Mediolanu przegrała z Igorem Gorgonzola Novara w pięciu setach. Polka zdobyła 18 "oczek" i była najlepiej punktującą siatkarką w swoim zespole.

Zwycięstwo zanotowała drużyna Martyna Grajber i jej Wash4green Pinerolo, które wygrało na wyjeździe z CBF Balcducci HR Macerata Aleksandry Lipskiej w pięciu setach. Pierwsza z wymienionych Polek dorzuciła do dorobku swojej drużyny 16 punktów i zanotowała 55 procent przyjęcia pozytywnego. Druga z nich nie znalazła się w kadrze meczowej.

Do końca pierwszej rundy pozostały jeszcze dwie kolejki. Dwunasta seria gier rozegrana zostanie w weekend 17-18 grudnia, zaś trzynasta - w Drugi Dzień Świąt Bożego Narodzenia.

Wyniki 11. kolejki Serie A kobiet:

Prosecco Doc Imoco Conegliano - Il Bisonte Firenze 3:1 (25:18, 20:25, 25:18, 28:26)

Reale Mutua Fenera Chieri - Volley Bergamo 1:3 (25:15, 21:25, 22:25, 21:25)

Savino Del Bene Scandicci - Cuneo Granda S.Bernardo 3:0 (25:20, 25:22, 25:16)

Megabox Ond. Savio Vallefoglia - Bartoccini-Fortinfissi Perugia 3:0 (25:20, 25:22, 25:16)

CBF Balcducci HR Macerata - Wash4green Pinerolo 2:3 (25:23, 11:25, 25:21, 15:25, 12:15)

Vero Volley Milano - Igor Gorgonzola Novara 2:3 (19:25, 16:25, 25:22, 25:19, 11:15)

Pomi Casalmaggiore - E-work Busto Arsizio 3:2 (25:21, 19:25, 23:25, 25:20, 15:11)