Beniaminek pokazał miejsce w szeregu najsłabszej drużynie Tauron Ligi

Roleski Grupa Azoty Tarnów wygrała pierwszy mecz na własnym parkiecie w tym sezonie. Zespół ten pokonał czerwoną latarnię Tauron Ligi, IŁ Capital Legionovię 3:0. To spory cios dla legionowianek, które z każdym meczem są coraz bliżej spadku z ligi.

Jakub Fordon
siatkarki Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów WP SportoweFakty / Sebastian Maciejko / Na zdjęciu: siatkarki Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów
Spotkanie od mocnego uderzenia rozpoczęły miejscowe głównie za sprawą Klaudii Świstek (4:0). Rywalki momentalnie złapały kontakt, ale do remisu nie były w stanie doprowadzić. Po asie serwisowym wcześniej wspomnianej zawodniczki tarnowianki odzyskały przewagę (9:5). Ta stopniowo się powiększała, bowiem coraz więcej błędów popełniały przyjezdne. Po skutecznej kontrze Wiktorii Kowalskiej jej zespół miał już siedem "oczek" więcej i był blisko zakończenia premierowej odsłony (23:16). Zryw legionowianek nie przyniósł efektów, bo po zepsutej zagrywce przez Aleksandrę Jedut przeciwniczki miały piłkę setową. Drugą z nich wykorzystała Świstek, która łącznie zdobyła 6 punktów.

Początek II partii był podobny co poprzedniej, tym razem za sprawą Kowalskiej (4:1). Przestój legionowianek w ataku spowodował, że rywalki odskoczyły na sześć "oczek" (10:4), a boisko opuściła Jedut. Jednak zmiany i przerwy nie były w stanie wybić z rytmu tarnowianek, te za sprawą wcześniej wspomnianej zawodniczki prowadziły już 13:5. Po uderzeniu Gabrieli Ponikowskiej jej ekipa miała już dziesięć punktów więcej (22:12). Zwrotu w tej odsłonie meczu również nie było, miejscowe pewnie zwyciężyły, a zapewniła im to Katarzyna Marcyniuk kończąc kontrę.

W trzecim secie Ponikowska po dwóch skutecznych akcjach wyprowadziła swój zespół na trzypunktowe prowadzenie (6:3). Gdy Aleksandra Szczepańska zaskoczyła zagrywką, gospodynie wygrywały już 13:6 i zmierzały do zamknięcia tego pojedynku. Legionovia zbliżyła się na dwa "oczka" po błędzie Świstek, ale chwilę później asa serwisowego posłała Julija Gerasimowa, a Jedut zatrzymała Ponikowska i było 18:12 dla miejscowych. W końcówce jeszcze trzy z rzędu punktowe serwisy posłała Kowalska, czym praktycznie zapewniła zwycięstwo swojej drużynie (22:13). Kropkę nad "i" postawiła Świstek, która łącznie dla swojej ekipy zdobyła 9 pkt.

Roleski Grupa Azoty Tarnów - IŁ Capital Legionovia Legionowo 3:0 (25:20, 25:15, 25:15)

Roleski Grupa Azoty: Marcyniuk, Gerasimowa, Kowalska, Świstek, Ponikowska, Łyczakowska, Żurawska (libero) oraz Szczepańska, Szumera, Rybak, Ociepa

Legionovia: Mras, Jedut, Ortiz, Duda, Dudek, Mazenko, Kulig (libero) oraz Dębowska, Dąbrowska, Bartczak, Szymańska, Stefanik, Lenik

MVP: Wiktoria Kowalska (Roleski Grupa Azoty)

Przeczytaj także:
Sobota w PlusLidze należała do przyjezdnych. Trzy sety i wicemistrz Polski z kolejną wygraną