Bezradność mistrza. Developres zdominował hit Tauron Ligi

Wygrane 25:12 i 25:10 Developresu Bella Dolina Rzeszów były policzkiem dla Grupy Azoty Chemika Police. W całym meczu drużyna z Podkarpacia zwyciężyła 3:1, a i mogła zamknąć go wcześniej niż w czterech setach.

siatkarki Developresu Bella Dolina Rzeszów Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: siatkarki Developresu Bella Dolina Rzeszów
Konfrontacja w hali Podpromie była siatkarskim wydarzeniem dnia w Polsce. Wicemistrz kraju, a także posiadacz Pucharu i Superpucharu rzucił wyzwanie mistrzowi. Developres coraz częściej radzi sobie z Chemikiem, a tym razem miał o jeden dzień więcej na przygotowanie się do meczu i nie musiał przed nim podróżować. To wszystko działało na jego korzyść.

Rzeszowianki narzuciły warunki od początku meczu, a wywierana przez nie presja nie ułatwiała dobrego wejścia w pojedynek policzankom. Marek Mierzwiński zażądał przerwy przy stanie 4:8, a następnie 8:16, ale to nie pomagało Chemikowi. Dobrze nakręcona machina Developresu rozbiła przyjezdne 25:12.

Po stronie Chemika pojawiały się zmienniczki Fabiola, Maira Cipriano czy Iga Wasilewska, a gra w drugim secie była bardziej wyrównana. Developres zatrzymał inicjatywę po swojej stronie siatki i wypracował sobie kilkupunktowe prowadzenie. Chemik znalazł się w opresji, ale potrafił z niej wyjść. Atakiem Martyny Czyrniańskiej z drugiej linii doprowadził do remisu 23:23, a w krótkiej grze na przewagi na 27:25 dla Chemika zaatakowała Katarzyna Połeć.

Developres pokazał w trzecim secie, że uczy się na własnych błędach i tym razem nie zmarnował prowadzenia. Wygrana 25:20 zapewniła gospodyniom punkt do tabeli. Najlepszą punktującą spośród podopiecznych Stephane'a Antigi była Ana Kalandadze, dla której największym wsparciem były Gabriela Orvosova i Jelena Blagojević.

Silną bronią Developresu był także blok, którym już w czwartym secie zatrzymał między innymi Agnieszkę Korneluk oraz Martynę Czyrniańską. Dzięki temu zdobył przewagę 10:6. Kolejene punkty do zaliczki dorzucił przy serwisach liderki Any Kalandadze. Do żadnego zwrotu akcji już nie doszło, a wynik 25:10 był kolejnym policzkiem dla mistrza Polski.

Developres Bella Dolina Rzeszów - Grupa Azoty Chemik Police 3:1 (25:12, 25:27, 25:20, 25:10)

Developres: Wenerska, Blagojević, Kalandadze, Centka, Jurczyk, Orvosova, Szczygłowska (libero) oraz Bińczycka, Obiała

Chemik: Oveckova, Łukasik, Czyrniańska, Korneluk, Połeć, Brakocević-Canzian, Stenzel (libero), Jagła (libero) oraz Fabiola, Cipriano, Wasilewska, Sikorska

MVP: Ana Kalandadze (Developres)