Grot Budowlane Łódź poznały rywalki w ćwierćfinale Pucharu CEV

Rywalizacja VDK Gent Dames z CV Kiele Socuellamos zadecydowała o tym, kto będzie rywalem Grot Budowlanych Łódź w ćwierćfinale Pucharu CEV kobiet. Polski zespół będzie rywalizował z belgijską drużyną, która

Jakub Fordon
siatkarki Grot Budowlanych Łódź Materiały prasowe / tauronliga.pl / Na zdjęciu: siatkarki Grot Budowlanych Łódź
Do niespodzianek nie doszło w rywalizacji o Puchar CEV kobiet. Większość zespołów wygrała swoje mecze po raz drugi. Oczywiście, było kilka wyjątków.

Grot Budowlani Łódź musieli wygrać drugie spotkanie wynikiem 3:0 lub 3:1, aby doprowadzić do złotego seta. Po dwóch partiach wydawało się, że za 30 minut  rywalizacja odbędzie się właśnie w nim. Jednak CV Gran Canaria wygrała trzecią odsłonę i była o krok od awansu do ćwierćfinału.

Łodzianki wygrały jednak czwartą partię i doszło do wyczekiwanego złotego seta. W nim Budowlane dominowały i ostatecznie odwróciły losy rywalizacji, meldując się w kolejnej fazie turnieju.

Teraz ich rywalem będzie belgijski VDK Gent Dames. Zespół ten przegrał wyjazdowe spotkanie z CV Kiele Socuellamos, jednak po tie-breaku. Oznaczało to, że domowe zwycięstwo tej drużyny w stosunku 3:1 lub 3:0 da im awans do ćwierćfinału. Ostatecznie padł pierwszy z wymienionych wyników.

Pewny awans po wygraniu dwóch spotkań w swojej rywalizacji uzyskały zespoły THY Stambuł, Savino Del Bene Scandicci, SSC Palmberg Schwerin, Olympiakos Pireus, FV Busto Arsizio i VK Dukla Liberec.