• Skoki

Przegrana partia rozdrażniła Jastrzębski Węgiel

Jastrzębski Węgiel nie zawiódł w wygranym 3:1 meczu PlusLigi z PSG Stalą Nysa, choć w pierwszym secie pojawiła się nutka niepewności. W nim lepsi okazali się podopieczni Daniela Plińskiego.

siatkarze Jastrzębskiego Węgla WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: siatkarze Jastrzębskiego Węgla
Pierwszy set zapowiadał zacięty mecz. Walczący o wejście do ćwierćfinału mistrzostw Polski nysianie nie przestraszyli się Jastrzębskiego Węgla i zwyciężyli 25:22. W zespole Daniela Plińskiego wszyscy atakujący siatkarze mieli po tej partii ponad 50 procent skuteczności. Po siedem punktów zdążyli zdobyć Wassim Ben Tara, Kamil Kwasowski oraz Michał Gierżot. Ta siła uderzeniowa pozwoliła na pozytywne rozpoczęcie meczu.

Jastrzębski Węgiel musiał reagować i w drugim secie odgryzł się zwycięstwem 25:18. Do połowy rundy Stal dotrzymywała kroku gospodarzom, ale kiedy ci poważnie przyspieszyli, oddalili się w zaledwie kilka minut. Stephen Boyer radził sobie w kontratakach, a coraz większym wsparciem dla niego byli przebudzeni Tomasz Fornal oraz Trevor Clevenot. Gospodarze czuli się na boisku coraz pewniej.

Można było przypuszczać, że jastrzębianie wykorzystają siłę rozpędu na początku trzeciego seta, ale sytuacja na boisku zmieniała się dynamicznie. Błędy gospodarzy, a także dobry kontratak Wassima Ben Tary poskutkowały prowadzeniem 5:1 Stali, a także przerwą na żądanie trenera Marcela Mendeza. Jastrzębski Węgiel miał dużo czasu na ratowanie sytuacji i już w środku seta remisował. W ważnej rundzie wicemistrz Polski odniósł budujące zwycięstwo 25:23 po odwróceniu wyniku.

Tym samym faworyt stanął przed szansą zdobycia kompletu punktów i ruszył do ataku na coraz mocniej zrezygnowanego przeciwnika. Jastrzębski Węgiel rósł wraz z upływem meczu, a czwarta partia była pozbawiona zwrotu akcji. Gospodarze zamknęli mecz zwycięstwem 25:16 i nie pozostawili wątpliwości nysianom.

Jastrzębski Węgiel - PSG Stal Nysa 3:1 (22:25, 25:18, 25:23, 25:16)

Jastrzębie: Toniutti, Fornal, Clevenot, M'Baye, Gladyr, Boyer, Popiwczak (libero) oraz Hadrava, Dębski, Szymura, Macyra

Stal: Żukouski, Kwasowski, Zerba, Gierżot, Jankowski, Ben Tara oraz Dembiec (libero) oraz El Graoui, Buszek, Kramczyński, Miyaura, Biniek (libero)

MVP: Tomasz Fornal (Jastrzębie)