Wszystko jasne w grupie ŁKS-u Commercecon Łódź w Lidze Mistrzyń

Allianz MTV Stuttgart rozbił Sanaya Libby's La Laguna 3:0 i zapewnił sobie grę w ćwierćfinale Ligi Mistrzyń. Tym samym zarówno Fenerbahce Opet Stambuł, jak i ŁKS Commerecon Łódź zagrają w 1/8 finału.

Jakub Fordon
siatkarki Allianz MTV Stuttgart Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: siatkarki Allianz MTV Stuttgart
Przed ostatnią kolejką Ligi Mistrzyń w grupie A pozostawała już tylko jedna niewiadoma. Mianowicie zarówno Volley Mulhouse Alsace, jak i Vasas Obuda Budapeszt miały szansę, aby uplasować się na trzeciej lokacie. Jednak już przed tym spotkaniem było wiadome, że będzie ona oznaczać grę w Pucharze CEV kobiet.

W premierowej odsłonie gospodynie z Francji zwyciężyły pewnie. Bardziej zacięta była druga partia, która ostatecznie również padła łupem miejscowych. Ich prowadzenie 2:0 oznaczało, że to Volley Mulhouse Alsace zajmie trzecie miejsce w grupie, gdzie rywalizował Developres Bella Dolina Rzeszów. Ostatecznie faworytki tego pojedynku zwyciężyły 3:1.

Mniej emocji było przed spotkaniem SC Potsdam z Crveną Zvezdą Belgrad. Niemiecki zespół nie miał już szans na wyższą oraz niższą lokatę. Mecz ten miał podobny przebieg do rywalizacji Volley Mulhouse Alsace - Vasas Obuda Budapeszt. W dwóch pierwszych setach pewna wygrana miejscowych, porażka w trzecim secie i szybka rehabilitacja w kolejnej partii. Niemiecki zespół może szykować się już do rywalizacji w ćwierćfinale Pucharu CEV.

W tym sezonie Allianz MTV Stuttgart znakomicie radzi sobie w Lidze Mistrzyń. Po tylko jednej porażce odniesionej w Turcji niemiecka drużyna podejmowała Sanaya Libby's La Laguna. Przyjezdne grały o nic, natomiast ich przeciwniczki mogły zapewnić sobie pierwsze miejsce w grupie D. Miejscowe siatkarki nie zakpiły sprawy i rozgromiły rywalki, wygrywając premierową odsłonę 25:8! Tym samym to one zagrają w ćwierćfinale, a Fenerbahce Opet Stambuł i ŁKS Commercecon Łódź czeka walka w 1/8 finału.