Zawodniczka polskiego klubu doceniona. Ważne wyróżnienie

Występująca w drużynie Developres Bella Dolina Rzeszów Ana Kalandadze została wybrana najlepszą zawodniczką fazy grupowej siatkarskiej Ligi Mistrzyń. To wyróżnienie przyznali jej kibice w głosowaniu.

Mateusz Kozanecki
Anna Kalandadze WP SportoweFakty / Monika Pliś / Na zdjęciu: Anna Kalandadze
Developres Bella Dolina Rzeszów udanie zaprezentował się w fazie grupowej Ligi Mistrzyń. Zespół z Podkarpacia zajął drugie miejsce, przegrywając jedynie z Prosecco Doc Imoco Conegliano.

Dało to awans do 1/8 finału tych rozgrywek. W nim rzeszowianki zmierzą się z Volero Le Cannet.

Jedną z liderek rzeszowskiego zespołu jest Ana Kalandadze. 24-letnia przyjmująca z Gruzji rozegrała sześć meczów w trwającej edycji Ligi Mistrzyń. Zdobyła 95 punktów, w tym 11 po asach serwisowych i 8 po blokach. Grała na 37 proc. skuteczności w ataku.

Jej forma nie umknęła uwadze kibiców. Ci wybrali ją MVP (najbardziej wartościową zawodniczką) fazy grupowej.

Gruzinka otrzymała łącznie 23221 głosów. Pokonała m.in. Ebrar Karakurt, Jovanę Brakocević-Canzian czy Valentinę Diouf.

Swoją dyspozycję będzie miała okazję potwierdzić już w czwartek, 23 lutego. Tego dnia Developres zmierzy się z Volero Le Cannet. Rewanż 2 marca.