BKS BOSTIK Bielsko-Biała zatrzymał mistrza Polski!

BKS BOSTIK Bielsko-Biała po zaciętym pojedynku zatrzymał Grupa Azoty Chemika Police. Mistrz Polski nie wykorzystał piłki meczowej i to się zemściło, gospodynie zwyciężyły po tie-breaku.

Jakub Fordon
siatkarki BKS BOSTIK Bielsko-Biała Materiały prasowe / tauronliga.pl / Na zdjęciu: siatkarki BKS BOSTIK Bielsko-Biała
Początek spotkania należał do przyjezdnych, które szybko odskoczyły (5:2). Gdy rywalki doprowadziły do remisu, Grupa Azoty Chemik Police znów uciekł na trzy "oczka" (9:6). Ponownie bielszczanki były w stanie odrobić stratę (11:11) i prowadzić wyrównaną grę z mistrzem Polski.

Ostatecznie to miejscowe zapewniły sobie piłkę setową, którą wykorzystały w kolejnej akcji. Dzięki temu niespodziewanie to BKS BOSTIK Bielsko-Biała był na prowadzeniu, a przecież faworytem tej potyczki były policzanki.

W drugiej partii ponownie oglądaliśmy wyrównany bój, tym razem przez bardzo długi czas. Dopiero trzypunktowa seria zespołu gości sprawiła, że był on w stanie odskoczyć (19:16). W końcówce Chemik potwierdził wyższość w secie i zwyciężył 25:20, czym doprowadził do remisu w meczu.

To właśnie policzanki jako pierwsze w trzeciej odsłonie tego pojedynku zbudowały trzypunktową przewagę (11:8). Mimo że rywalki były w stanie dwukrotnie odrobić stratę to za trzecim nie udało im się tego dokonać. Chemik znów odskoczył w końcówce (22:19), a następnie jeszcze znów zaczął punktować w końcówce i po raz drugi z rzędu zwyciężył 25:20.

Podrażnione bielszczanki czwartą rundę rozpoczęły od prowadzenia 6:2. Jednak już w połowie seta z przodu były przyjezdne (13:11). To był jednak ich ostatni pozytyw w tej partii. Rywalki zdobyły cztery punkty z rzędu, były dzięki temu z przodu (15:13) i do samego końca kontrolowały przebieg tej odsłony. Ostatecznie BKS wygrał 25:19, dzięki czemu doprowadził do tie-breaka.

Ten lepiej rozpoczęły przyjezdne, ale szybko role się odwróciły i z przodu był BKS (6:3). Mistrz Polski bez większych problemów odrobił stratę (7:7) i od tego momentu obserwowaliśmy wyrównaną bitwę.

Przy prowadzeniu miejscowych 13:11 trzy punkty z rzędu zdobyły przyjezdne, dzięki czemu wypracowały sobie piłkę meczową. Nie udało im się jej jednak wykorzystać i doszło do gry na przewagi.

Policzanki przez ten czas tylko broniły piłek meczowych. Ostatecznie jednak nie udało im się to, gdy rywalki miały czwartą szansę. Tym samym BKS sprawił niespodziankę i udowodnił, że w tym sezonie może zamieszać.

BKS BOSTIK Bielsko-Biała - Grupa Azoty Chemik Police 3:2 (25:23, 20:25, 20:25, 25:19, 19:17)

BKS: Nowicka, Szczepańska-Pogoda, Damaske, Borowczak, Pierzchała, Majkowska, Mazur (libero) oraz Chmielewska, Abramajtys, Sobiczewska, Nowak (libero);

Chemik: Kowalewska, Brakocević-Canzian, Łukasik, Cipriano, Korneluk, Wasilewska, Stenzel (libero) oraz Fabiola, Czyrniańska, Mędrzyk.

MVP: Majka Szczepańska-Pogoda (BKS)

Czy BKS BOSTIK Bielsko-Biała zajmie wyższe miejsce niż Grupa Azoty Chemik Police na koniec sezonu?