Tie-breaki kluczem do rankingów. Punkty, bloki, asy 17. kolejki Tauron Ligi

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Małgorzata Jasek
WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Małgorzata Jasek
zdjęcie autora artykułu

Dwa tie-breaki w 17. kolejce Tauron Ligi przyczyniły się do tego, że siatkarki z tych spotkań trafiły do rankingów punktujących, blokujących i zagrywających. W tym ostatnim królowała jednak Roberta Silva Ratzke, która rozegrała tylko trzy sety.

W minionej kolejce dwa spotkania zakończyły się po pięciosetowej rywalizacji. Tie-break oglądali kibice w Bielsko-Białej i Tarnowie. W pozostałych meczach rozegrano jedynie trzy partie.

Po nieudanym starcie siatkarki MOYA Radomki Lotnisko Radom wygrały dwa sety i były o krok od końcowego triumfu. Rywalki zdołały jednak doprowadzić do tie-breaka, ale w nim nie poszły za ciosem. Przyjezdne zwyciężyły 3:2 i przybliżyły się do miejsca gwarantującego udział w fazie play-off.

MVP tego pojedynku wybrano Małgorzatę Jasek. Zdobyła ona najwięcej punktów w tym spotkaniu, ale również w całej kolejce. Atakująca zapisała na swoim koncie 27 punktów przy 46 proc. skuteczności w ataku. Do jej dorobku wliczają się także cztery bloki i jeden as serwisowy.

Najlepiej punktujące:

1. Małgorzata Jasek (MOYA Radomka Lotnisko Radom) - 27 punktów 2. Martyna Łukasik (Grupa Azoty Chemik Police) - 25 punktów 3. Melis Durul (Grot Budowlani Łódź) - 24 punkty

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Anita Włodarczyk i piłka nożna? No, no - zdziwicie się!

Grupa Azoty Chemik Police nie spodziewał się, że stoczy ponad dwugodzinną batalię w Bielsku-Białej. Ostatecznie niewykorzystana piłka meczowa w tie-breaku się zemściła i to rywalki niespodziewanie zwyciężyły 3:2. Na pocieszenie pozostaje fakt, że Agnieszka Korneluk była najlepiej blokującą minionej kolejki. Zapewniła swojej drużynie 8 punktów tym elementem, a do tego dorzuciła aż 10 wybloków. Jeżeli po sezonie wyjedzie z kraju, będzie to spora strata dla mistrza Polski.

Najlepiej blokujące:

1. Agnieszka Korneluk (Grupa Azoty Chemik Police) - 8 bloków 2. Zuzanna Efimienko-Młotkowska (Energa MKS Kalisz) - 6 bloków 3. Martyna Świrad (MOYA Radomka Lotnisko Radom) - 5 bloków

Ranking serwujących jest jedynym, gdzie na pierwszym miejscu nie mamy siatkarki, która rozegrała pięć setów. ŁKS Commercecon Łódź w hicie kolejki bez problemu pokonał Developres Bella Dolina Rzeszów 3:0. Wpływ na to miały zagrywki Roberty Silvy Ratzke. Rozgrywająca ełkaesianek posłała 4 asy serwisowe. Nikt inny nie był w stanie zrobić tego samego.

Najlepiej zagrywające:

1. Roberta Silva Ratzke (ŁKS Commercecon Łódź) - 4 asy 2. Wiktoria Szumera (Roleski Grupa Azoty Tarnów), Anneclaire Ter Brugge (OnlyBio Pałac Bydgoszcz) - 3 asy 3. Julia Nowicka (BKS BOSTIK Bielsko-Biała), Martyna Łukasik (Grupa Azoty Chemik Police), Katarzyna Marcyniuk (Roleski Grupa Azoty Tarnów), Ana Kalandadze (Developres Bella Dolina Rzeszów), Vivian Pellegrino (UNI Opole), Ewelina Polak (Grot Budowlani Łódź) - 2 asy

Przeczytaj także: Przebudzenie w Bydgoszczy. Pałac przerwał serię

Źródło artykułu: WP SportoweFakty