Złoty set wyłonił finalistę Pucharu CEV. W nim doszło do zwrotu akcji

W środę PGE Skra Bełchatów straciła szansę na zdobycie Pucharu CEV. Do finału awansowali Leo Shoes Modena i Knack Roeselare. Belgijska drużyna potrzebowała złotego seta do wyeliminowania Gas Sales Bluenergy Piacenza Volley.

siatkarze Gas Sales Bluenergy Piacenzy Volley Getty Images / Roberto Tommasini/NurPhoto / Na zdjęciu: siatkarze Gas Sales Bluenergy Piacenzy Volley
Siatkarze z Piacenzy byli w opałach po pierwszym meczu z Knackiem Roeselare, ponieważ przegrali w Belgii 0:3. W rewanżu gospodarze musieli gonić przeciwnika i ratować się przed odpadnięciem z Pucharu CEV. Zrobili to i pokonując przeciwnika 3:0 doprowadzili do złotego seta. W decydującej rozgrywce na swoim postawił jednak Knack, który po ponad godzinie niepowodzeń, odgryzł się wygraną 15:12 na miarę finału Pucharu CEV.

W Pucharze CEV kobiet rozpoczęła się walka o wejście do finału. Jako pierwsze przystąpiły do rywalizacji siatkarki Savino Del Bene Scandicci i THY Stambuł. Włoska drużyna ma większe pucharowe doświadczenie i przekuła atut własnej hali w zwycięstwo 3:0. Największy problem był z pokonaniem zawodniczek z Turcji w pierwszym secie. Później przewaga Savino Del Bene Scandicci była zdecydowana i nad Bosfor wybierze się z pokaźną zaliczką.

W drugim półfinale trwa rumuńska rywalizacja. CSM Targoviste to znajomy Grupa Azoty Chemika Police z grupy Ligi Mistrzyń, a Volei Alba Blaj w poprzedniej rundzie wyeliminowała Grot Budowlanych Łódź z Pucharu CEV. Także w tej parze padł wynik 3:0, a Alba jest w jeszcze lepszej sytuacji niż wspomniane Savino Del Bene Scandicci, ponieważ będzie gospodarzem rewanżu.