Joanna Wołosz MVP, Martyna Grajber w końcu zwycięska. Tak grała Serie A

Na górze tabeli już prawie wszystko jasne, ale na dole robi się coraz ciekawiej. Za nami 23. kolejka włoskiej Serie A siatkarek. Ważne zwycięstwo w kontekście walki o utrzymanie odniosły siatkarki Wash4green Pinerolo z Martyną Grajber w składzie.

Krzysztof Sędzicki
Martyna Grajber Materiały prasowe / legavolleyfemminile.it / Na zdjęciu: Martyna Grajber
Drużyna trenera Michele Marchiaro pokonała u siebie wyżej notowane Volley Bergamo 1991 w trzech setach i to dość gładko, bo dwukrotnie do 15, a w trzeciej partii do 20. MVP spotkania została Adelina Ungureanu, która zdobyła 21 punktów. Osiem oczek dla ekipy z Pinerolo dorzuciła Martyna Grajber. Polska przyjmująca zanotowała też 88 procent pozytywnego przyjęcia zagrywki.

Większych szans drużynie Bartoccini-Fortinfissi Perugia nie dała ekipa Igora Gorgonzola Novara. Ćwierćfinalistki Ligi Mistrzyń bez straty seta wygrały z drużyną Moniki Gałkowskiej. Atakująca reprezentacji Polski zdobyła 10 punktów kończąc 9 z 21 ataków i dokładając do tego asa serwisowego, ale była raczej w cieniu szalejącej po drugiej stronie siatki Ebrar Karakurt.

Ze zwycięstwa cieszyła się w ten weekend Magdalena Stysiak i jej Vero Volley Milano, które wygrało u siebie z Cuneo Granda San Bernardo 3:0. Emocje tak naprawdę były tylko w pierwszym secie wygranym przez gospodynie 25:22. W dwóch pozostałych przyjezdne ugrały odpowiednio 17 i 15 punktów. A Stysiak wyszła w podstawowej szóstce i spisała się całkiem dobrze. Na jej koncie 14 oczek, na co złożyły się 3 asy serwisowe, 2 punktowe bloki oraz 9 skończonych piłek.

Trzy punkty do ligowej tabeli dopisały także siatkarki Reale Mututa Fenera Chieri po wyjazdowej wygranej z Megabox Ond. Savio Vallefoglia, choc pierwszy set padł łupem miejscowych do 15. W pozostałych zespół Olivii Różański wygrał do 22, 18 oraz 21. Przyjmująca z Polski zaliczyła epizodyczne wejścia w drugiej i trzeciej odsłonie.

23. kolejka zakończyła się meczem na szczycie Savino Del Bene Scandicci z Prosecco Doc Imoco Conegliano. Joanna Wołosz i spółka triumfowały 3:1, a rozgrywająca reprezentacji Polski została wyróżniona nagrodą MVP meczu. Mistrzynie Włoch są o jedną wygraną od zapewnienia sobie pierwszego miejsca na finiszu fazy zasadniczej. Do jej końca pozostały trzy kolejki.

Wyniki 23. kolejki Serie A kobiet:

Megabox Ond. Savio Vallefoglia - Reale Mutua Fenera Chieri 1:3 (25:15, 22:25, 18:25, 21:25)

Vero Volley Milano - Cuneo Granda S.Bernardo 3:0 (25:22, 25:17, 25:15)

Trasportipesanti Casalmaggiore - Il Bisonte Firenze 3:2 (25:19, 19:25, 25:21, 19;25, 17:15)

CBF Balcducci HR Macerata - E-work Busto Arsizio 3:1 (22:25, 25:20, 25:16, 26:24)

Igor Gorgonzola Novara - Bartoccini-Fortinfissi Perugia 3:0 (25:17, 25:22, 25:14)

Wash4green Pinerolo - Volley Bergamo 3:0 (25:15, 25:15, 25:20)

Savino Del Bene Scandicci - Prosecco Doc Imoco Conegliano 1:3 (19:25, 17:25, 25:20, 20:25)

Sprawdź także: Kolejka udanych rewanżów w Tauron 1. lidze

Czy Wash4green Pinerolo utrzyma się w Serie A?