W Lidze Mistrzyń poznamy drugiego finalistę, w PlusLidze powalczy PGE Skra. Sprawdź siatkarski plan na czwartek

Na czwartek zaplanowano rewanżowe spotkanie drugiego półfinału Ligi Mistrzyń. Fenerbahce Opet lub VakifBank dołączy do Eczacibasi Dynavit. Bliżej tego jest pierwsza z wymienionych ekip. W PlusLidze o 11. miejsce powalczy PGE Skra Bełchatów.

Jakub Fordon
PGE Skra Bełchatów WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: PGE Skra Bełchatów
W tym sezonie tureckie drużyny zdominowały Ligę Mistrzyń. Do półfinału awansowały aż trzy zespoły ze Stambułu - Eczacibasi Dynavit, Fenerbahce Opet oraz VakifBank. Zestawienie uzupełniła włoska Igor Gorgonzola Novara.

Mimo że podopieczne selekcjonera reprezentacji Polski kobiet, Stefano Lavariniego, pierwszy mecz wygrały po tie-breaku, to w drugim nie urwały nawet seta. Ostatecznie to Eczacibasi Dynavit zameldowało się w finale.

W czwartek zespół ten pozna swojego rywala. Jednak pewne jest już, że dojdzie do tureckiej rywalizacji w samym finale. W drugim półfinale bowiem Fenerbahce Opet będzie rywalizować z VakifBankiem. W pierwszym meczu pierwsza z wymienionych drużyn zwyciężyła 3:0 i teraz musi wygrać jedynie dwa sety.

W tym sezonie VakifBank nie gra tak, jak oczekiwano. Obrońca tytułu jest o włos od tego, by pożegnać się z Ligą Mistrzyń. To tylko pokazuje, że zmiana Isabelle Haak na Paolę Egonu nie była udana, mimo iż Szwedka z Imoco Volley Conegliano odpadła jeszcze szybciej.

W PlusLidze walka o 11. miejsce nie wydaje się być ciekawa. Jednak będzie tam rywalizować czwarty zespół poprzedniego sezonu, PGE Skra Bełchatów. Jej przeciwnikiem będzie GKS Katowice.

W tym sezonie obie drużyny mierzyły się ze sobą dwukrotnie. W Katowicach bełchatowianie wygrali bez straty seta, jednak PGE Skra nie potrafiła powtórzyć tego na własnym parkiecie. Ostatecznie przegrała ona po tie-breaku.

Wydaje się, że faworytem tej rywalizacji będzie zespół z Bełchatowa. Ale biorąc pod uwagę wyniki z tego sezonu, nie można być pewnym końcowego rezultatu. Jednak zaskoczeniem będzie to, jeżeli GKS zakończy sezon na wyższym miejscu niż PGE Skra.

Półfinał Ligi Mistrzyń:

Fenerbahce Opet Stambuł - VakifBank Stambuł, godz. 18:00 (transmisja w Polsacie Sport Premium 1)

Pierwszy mecz: 3:0 dla Fenerbahce.