Stefano Lavarini wybrał skład reprezentacji Polski. Jest wielki powrót

Stefano Lavarini wytypował 30-osobowy szeroki skład reprezentacji siatkarek na nadchodzący sezon kadrowy, w którym zespół czeka rywalizacja w Lidze Narodów, mistrzostwach Europy oraz kwalifikacjach do igrzysk olimpijskich.

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
reprezentacja Polski siatkarek Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: reprezentacja Polski siatkarek
Trener Stefano Lavarini na swojej liście zamieścił 30 nazwisk zawodniczek, które znalazły się w szerokim składzie. Spośród wymienionych siatkarek wskaże te, które od 8 maja będą trenować w Szczyrku.

Szkoleniowiec zastrzega, że w trakcie sezonu dokona zmian w szerokim składzie. Listę na Ligę Narodów 2023 musi zgłosić do 2 maja 2023 roku.

W składzie podanym przez selekcjonera reprezentacji Polski nie ma niespodzianek. Zaskoczeniem może być powrót Malwiny Smarzek, która w poprzednim sezonie, mimo powołania, ostatecznie w zespole nie występowała.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: słynna narciarka wzięła piłkę do kosza. A potem taka mina!

W oczach Lavariniego po udanym sezonie klubowym zyskały Dominika Pierzchała, Julia Szczurowska, Joanna Paca, Paulina Damaske, Karolina Drużkowska, Izabela Lemańczyk czy Justyna Łysiak.

Powrót do kadry zaliczy Marlena Kowalewska, która w poprzednim sezonie zerwała więzadła w kolanie. Oprócz niej o sile na rozegraniu stanowić będzie oczywiście Joanna Wołosz, ale powołanie dostały też Alicja Grabka, Julia Nowicka czy Katarzyna Wenerska.

Wśród atakujących nie zabrakło Magdalena Stysiak, a na środku rywalizować o miejsce w składzie będą m.in. Agnieszka Korneluk, Kamila Witkowska czy Aleksandra Gryka. Wśród nazwisk nie ma kontuzjowanej Klaudii Alagierskiej-Szczepaniak. Siatkarka ŁKS-u Commercecon Łódź nie będzie jeszcze gotowa do gry.

Aż dziewięć przyjmujących znalazło się na liście Stefano Lavariniego. Włoch powołał Zuzannę Górecką, Olivię Różański, Martynę Łukasik i Weronikę Szlagowską, które występowały w poprzednim sezonie na MŚ 2022. Nie ma zaskoczeń na pozycji libero. Tam znalazły się najlepsze polskie siatkarki na czele z Marią Stenzel.

Reprezentacja Polski sezon rozpocznie od zmagań w Lidze Narodów kobiet (od 30 maja do 13 lipca). Następną imprezą będą Mistrzostwa Europy 2023 (od 15 sierpnia do 3 września). Na koniec zagrają w kwalifikacjach do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich (od 15 do 24 września).

Szeroki skład reprezentacji Polski kobiet na sezon 2023:

Rozgrywające: Alicja Grabka, Marlena Kowalewska, Julia Nowicka, Katarzyna Wenerska, Joanna Wołosz

Atakujące: Monika Gałkowska, Malwina Smarzek, Magdalena Stysiak, Julia Szczurowska

Środkowe: Weronika Centka, Aleksandra Gryka, Magdalena Jurczyk, Agnieszka Korneluk, Anna Obiała, Joanna Pacak, Dominika Pierzchała, Kamila Witkowska

Przyjmujące: Martyna Czyrniańska, Paulina Damaske, Karolina Drużkowska, Monika Fedusio, Zuzanna Górecka, Martyna Łukasik, Julita Piasecka, Olivia Różański, Weronika Szlagowska

Libero: Izabela Lemańczyk, Justyna Łysiak, Maria Stenzel, Aleksandra Szczygłowska

Czytaj też:
Gwiazda zamieni Polskę na Rosję? Mamy wyjaśnienie
Chemik osłodził sobie wpadkę. "Wiele spraw skumulowało się"

Czy reprezentacja Polski zakwalifikuje się na IO 2024?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×