Przepiękny widok! Zobacz tabelę po drugim meczu Polek w Lidze Narodów

Reprezentantki Polski kapitalnie rozpoczęły rywalizację w tegorocznej edycji Ligi Narodów. W czwartek wywalczyły komplet punktów z będącymi faworytkami spotkania Włoszkami (3:1). Tym samym znalazły się w czołówce klasyfikacji.

Mateusz Kozanecki
Magdalena Stysiak WP SportoweFakty / Justyna Serafin / Na zdjęciu: Magdalena Stysiak
Dwa mecze i dwa zwycięstwa - bilans siatkarek reprezentacji Polski na otwarcie Ligi Narodów Kobiet robi wrażenie.

W swoim pierwszym spotkaniu podopieczne Stefano Lavariniego pokonały po tie-breaku Kanadę, natomiast w czwartek mierzyły się z reprezentacją Włoch.

Faworytkami starcia były rywalki. To one wygrały również pierwszego seta. Dalsza część rywalizacji należała jednak do Biało-Czerwonych. Szczególnie imponujący w ich wykonaniu był set trzeci, w którym straciły zaledwie 14 punktów.

Polki na swoim koncie mają obecnie pięć "oczek" i zajmują drugie miejsce w tabeli. Lepsze są jedynie reprezentantki Niemiec - również wygrały oba mecze, ale nie grały jeszcze tie-breaka.