Reprezentacyjny atakujący w Zawierciu!

Kolejny hit transferowy dziełem Aluronu CMC Warty Zawiercie! Po Mateuszu Bieńku, następny reprezentant Polski przenosi się do Jurajskich Rycerzy. Mowa o Karolu Butrynie, jednym z najlepszych atakujących PlusLigi.

Piotr Dobrowolski
Piotr Dobrowolski
Karol Butryn WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: Karol Butryn
W kontekście Karola Butryna mówiło się o przenosinach do PGE Skry Bełchatów, ale ostatecznie do walki o atakującego reprezentacji Polski aktywnie włączyła się Aluron CMC Warta Zawiercie i to w tym klubie w sezonie 2023/2024 PlusLigi ujrzymy siatkarza. Ostatnie dwa lata skrzydłowy spędził w Indykpolu AZS-ie Olsztyn, będąc jednym z najlepszych zawodników na swojej pozycji w kraju.

- Zdecydowałem się na przenosiny do Zawiercia, bo to bardzo dobra drużyna i gra tu wielu bardzo dobrych zawodników. Dodatkowym powodem był fakt, że jestem w takim momencie mojej przygody z siatkówką, w którym jest już pora na osiągnięcia i walkę o najwyższe cele - powiedział Butryn dla oficjalnej strony internetowej Jurajskich Rycerzy.

- Sytuacja na rynku transferowym była w tym roku bardzo nietypowa, bo w pewnym momencie, gdy wydawał się już niemal zamknięty, otworzył się na nowo. Karol od lat udowadnia swoją klasę w PlusLidze, o czym boleśnie przekonaliśmy się choćby w kwietniu w Iławie. Gdy okazało się, że pojawiła się możliwość pozyskania Karola, nierozsądnym byłoby jej nie rozważyć. Po długich rozmowach doszliśmy do porozumienia i bardzo cieszę się, że w przyszłym sezonie będzie zdobywał punkty dla naszej drużyny - podkreślił z kolei Kryspin Baran.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: piękna partnerka Arkadiusza Milika zakończyła pewien etap

Atakujący zagrał w 33 meczach minionego sezonu PlusLigi, zdobywając w nich 553 punkty. Skończył 448 z 943 ataków, co dało 47,51 proc. skuteczności. Zanotował aż 71 asów serwisowych, co było drugim wynikiem po Stephenie Boyer i jednocześnie czwartym w całej historii PlusLigi. Ponadto, zaliczył także 34 punktowe bloki.

Butryn jest więc drugim, po Mateuszu Bieńku, reprezentantem Polski, który dołącza do Aluronu CMC Warty.

Czytaj także:
>> "Dwóch Karolów muratorów". Dużo pozytywów po zwycięstwie Polaków
>> Wicemistrz Europy w Ślepsku Malow Suwałki. Fin w Treflu, Kanadyjczyk w Czarnych

Czy z Butrynem w składzie Aluron CMC Warta zdobędzie medal PlusLigi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×